Війна гібридна і вона продовжується гібридно. Окрім зовнішніх загроз українській державності є і внутрішні. Одна з найбільших – це рівень корупції, яка зашкалює.

Корупція в Україні на високих щаблях влади була завжди. Але корупція під час широкомасштабного наступу московитів – це мародерство. А з мародерами, як відомо, за законами воєнного часу вчиняють відповідно.

Нещодавно НАБУ виявило масштабне розкрадання гуманітарної допомоги на Запоріжжі. Прозвучала інформація, що в Запорізькій області розкрадено 369 вагонів гуманітарної допомоги, а це (уявіть на хвилиночку!) – 9 ешелонів, або візуально – 220 автомобілів чи 22 морських контейнери з гумдопомогою. Якщо хтось думає, що якийсь керівник Запорізької області міг подібне зорганізувати самотужки, то, вибачте він або людина недалека, або не розуміє. Я, як людина, яка керувала Житомирською облдержадміністрацією і військово-цивільною адміністрацією Донеччини, чітко розумію, що існує СБУ, мимо яких муха не пролетить, є поліція, є ДБР, є НАБУ. Це не коробка цигарок. Такі об’єми гумдопомоги хтось мав спрямувати саме на цю область. Якщо порахувати, то йдеться про під сотню мільйонів доларів.

Напрошується висновок: хтось відповідальний за гуманітарку, спеціально спрямував ці ешелони на Запорізьку область, хтось координував цю роботу, хтось «був у долі». І точно не на місцевому рівні, не в Запоріжжі. Тобто чистої води мародерство.

На сьогоднішній день цього звинувачення в корупції шалених масштабів ніхто не заперечив і не спростував. Ми не почули жодного слова, не побачили жодної реакції від політичного керівництва держави, жодної інформації з цього приводу на телеекрані. Лише в соцмережах пройшла хвиля обурення. При тому, що Запорізька корупційна історія – це лише видима частина айсбергу мародерства під час війни. Називаймо речі справжніми іменами: корупція – ще одна підводна міна під українською державністю. Без дієвих правоохоронних інституцій, зокрема незалежної судової гілки влади, правоохоронних органів, подолати, або, принаймні, максимально знешкодити корупцію буде складно або й неможливо. Ця пошесть і далі роз’їдатиме основи української державності, за яку нині віддають свої життя кращі сини України.

Однак, на моє глибоке переконання, український народ, який ціною життів своїх кращих синів і доньок сьогодні виборює свободу і державність, заслуговує на дієві, гідні державні інституції. І ми спільно з «Бойовим братерством України» готові докласти максимальних зусиль для того, щоб подолати в Україні гідру корупції.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Айсберг корупції загрожує державі, #війна, #жебрівський
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: