«Бучачагрохлібпром» планує доїти до 40 л молока на день від корови

28.08.2022 08:15   Джерело: TeNews
Опубліковано : Марта Сахно

ТЗОВ «Бучачагрохлібпром» у короткостроковій перспективі планує отримувати до 40 л молока на корову на день. Сьогодні цей показник становить 34 л.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора з тваринництва «Бучачагрохлібпрому» Сергій Рекротюк, пише "AgroTimes".

Він зауважив, що практично все молоко на підприємстві – екстракласу. А продажні потужності – 140 тонн молока на день.

«Згідно з державним стандартом, у молоці екстраґатунку мінімальний уміст мікрофлори має бути до 100 тис. бактерій/мл, а в нашому молоці лише 30-35 тис. бактерій/мл, – зазначив Сергій Рекротюк. – Аналогічна ситуація з умістом соматичних клітин: допустимі норми – не більше 400 тис. клітин/мл, а ми здаємо на молокозавод молоко, яке містить усього 200-250 тис. клітин/мл. Тобто в нас молоко суперекстракласу».

Сергій Рекротюк пояснює Низькі показники бактеріального обсіменіння молока роботою доїльної зали.

«Ми першими в Україні встановили доїльну залу Dairymaster типу «карусель» на 60 голів. Після доїння кожної корови апарат автоматично промивається водою та продувається повітрям. Не кожна доїльна зала має такі функції, бо зазвичай апарати миються після доїння всіх корів», – розповів він.

Антибіотиків, за словами заступника директора з тваринництва, «Бучачагрохлібпром»  використовує небагато – лише для лікування корів.

«Економіка тут також працює, адже молоко із залишками антибіотиків нікому не потрібне, його треба утилізувати, – пояснив Сергій Рекротюк. – А в нас все молоко екстракласу».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі