У Тернопільській бібліотеці до Дня вишиванки відкрили виставку

20.05.2022 11:03   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відкрили книжкову виставку «Вишиванка — спадок нації». Експозицію розгорнули з нагоди Дня вишиванки. Вона діє у відділі міського абонементу.  

«В експозиції представлені етнографічні дослідження, альбоми-посібники по вишиванню, збірники фольклору про культурний «код нації» та інші матеріали. Є унікальні видання етнографа Лідії Бебешко з серії «Україна вишивана», а саме: «Українська вишиванка», «Українські вишиванки», «Вишивальні традиції України», у яких висвітлюються вишивальні традиції українців, читачів знайомлять із вишиванками з різних регіонів України, колористикою вишивки, її компонуванням та технологіями виконання. Варте уваги двотомне видання «Традиційне вбрання українців» Оксани Косміної, яке охоплює кращі взірці національного одягу українців чотирьох макрорегіонів України — Полісся, Карпат, Лісостепу, Степу. В альбомі «Українське народне вбрання» розкрито красу національних строїв у музейних та приватних колекціях Києва, Харкова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя та інших міст України», - розповідають працівники бібліотеки.

Діятиме виставка до 23 травня.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі