На Бучаччині висадили Сад перемоги (відео)

10.05.2022 12:10   Джерело: TeNews
Опубліковано : Марта Сахно
Ініціатива належить фермерському господарству «Гадз». Яблуневий сад знаходиться на Бучаччині. Його назву приурочили майбутній перемозі української армії над російськими окупантами.
 
– У цьому саду застосовані найновіші технологічні підходи, які є у сучасному садівництві. Цей блок саджанців закладений за італійською технологією. Вона взята із регіону Південний Тіроль. Зокрема, з міста Больцано. Її суть полягає в тому, аби висадити максимальну кількість дерев на одному гектарі та отримати найвищий врожай найкращої якості, – розповідає технолог підприємства Тарас Мельник.

У саду встановлять систему протиградових сіток, щоб убезпечити рослини від пошкоджень. Застосовується сучасна система зрошування.
Закладка відбувалася торік. У цьому році господарство планує отримати врожай у понад 30 тонн з гектара. А вже згодом обсяги зростуть до 100 тонн з гектара.

Спершу висадка саду була виключно соціальним проектом. Так, інвестори планували збільшити зайнятість місцевого населення.

– В залежності від періоду вегетації тут працює від 300 до 1500 людей щороку. Навіть у такий важкий час ми поставили перед собою завдання втримати колектив, щоб люди могли вчасно отримувати заробітну плату, а ми – рухатися вперед, – каже Тарас Мельник.
Згодом ініціатива переросла у великий бізнес-проект, який сьогодні підтримує нашу економіку.
– Торік ми інвестували у господарство близько 280 млн грн, у цьому році інвестиції складатимуть близько 300 млн грн, – розповідає голова наглядової ради фермерського господарства «Гадз» Петро Гадз.- Хто працює, інвестує, той з кожним днем наближає нашу перемогу.

На підприємстві вірять – вона обов’язково буде і готуються зібрати плоди «українського походження».

– 35 га саду висаджено українськими саджанцями, вирощеними в наших кліматичних умовах та нашими людьми. Плоди мають прекрасні смакові якості та високу врожайність, – зазначив Петро Гадз.
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі