Золото Путіна хочуть заблокувати США: це останній резерв Росії

23.03.2022 17:14   Джерело: Обозреватель
Опубліковано : Новини Тернопілля

Сенатори США обговорюють із американським Мінфіном механізм арешту золотого запасу Росії. Йдеться про 132 млрд доларів, які зберігаються в монетарному золоті. З ініціативи президента РФ Володимира Путіна левову частку коштів витрачали на покупку золота. Після того, як запровадили санкції, валютні запаси понад 300 млрд доларів заарештували, основним активом стало золото. Тепер можуть заарештувати його.

Як пише видання Axios, двопартійна група сенаторів працює з Міністерством фінансів, щоб спробувати заблокувати золотий запас Росії приблизно на 132 мільярди доларів після її вторгнення в Україну.

Представник Міністерства фінансів США сказав: "глава Федеральної резервної системи Дженет Йеллен регулярно зустрічається з членами Конгресу для обговорення законодавства. Крім того, співробітники казначейства часто надають технічну допомогу щодо законопроектів про санкції".

Кремль почав накопичувати золото у 2014 році, коли США запровадили нові санкції за анексію Криму.

Тепер, коли курс рубля падає, Банк Росії знову починає купувати золото. Законодавство застосовуватиме вторинні санкції до будь-яких американських організацій, які свідомо здійснюють операції із золотом або транспортують його з активів російського центрального банку. Вони також зіткнуться з санкціями, якщо продаватимуть золото фізично або в електронному вигляді в Росії.

Ініціатори: Елісса Слоткін (демократ, штат Мічіган), Мікі Шеррілл (демократ, штат Нью-Джерсі), Пітер Мейєр (республіканець, штат Мічиган), Сьюзі Лі (демократ, штат Невада), Джо Вілсон (RS.C.) та Брайан Фітцпатрік (R-Pa.) представили супутній законопроект.

Резерви Росії станом на лютий становили 630,2 млрд. доларів. З них у золоті – 132,2 млрд доларів. Близько 300 млрд. доларів заарештували ЄС в результаті накладених санкцій. Також частину резервів заарештували окремі країни. Після арешту більшість резервів Росії залишилися в золоті.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Обозреватель