Кулеба оцінив перспективи України в ЄС та НАТО

19.03.2022 21:10   Джерело: Обозреватель
Опубліковано : Новини Тернопілля

Міністр закордонних справ України назвав "новою реальністю" зміни сприйняття та перспектив України у світі після широкомасштабного російського вторгнення 24 лютого. Наразі наша держава наблизилась до вступу в Європейський Союз, хоча ще місяць тому в Європі про це й чути не хотіли.

Натомість перспективи доєднання України до НАТО досі залишаються не дуже райдужними. Про це Кулеба розповів в інтерв'ю "Українській правді".

Він розповів, що до російського вторгнення спроби України стати частиною європейської родини наражалися на відповідь "цього ніколи не буде". Нині ж неможливе стало можливим.

"Над тим, щоб Україні надали статус кандидата на членство в Європейському Союзі, з ініціативи президента ми почали працювати ще до війни. І реакція ЄС була: "ні, ну ви що? Куди ви? Он у нас Балкани, у нас втома від розширення. Забудьте, цього ніколи не буде". Навіть Європарламент – і той нам відмовляв в тому, щоб зафіксувати цю річ. Тепер розпочалася війна, настала нова реальність, неможливі речі стали можливими. І Європарламент ухвалив резолюцію, де сказав, що Україні треба дати кандидата на членство. Ми подали заявку, вона була підтримана Європейським союзом, Єврокомісія почала вже практичні процедури щодо її розгляду. Тобто реально пішов процес набуття членства України в ЄС", - підкреслив Кулеба.

Натомість НАТО досі не поспішає давати "зелене світло" Україні на вступ до Альянсу. І в Україні таку позицію побачили - і зафіксували.

"Ми можемо назвати мені хоч один елемент, хоч одну зміну в позиції НАТО щодо членства України в Альянсі, який відбувся за останні три тижні? Не можемо. Це важливі речі. Треба тверезо зважувати інтереси своєї країни. ЄС переступив через себе, ЄС зроби неможливе можливим. НАТО – ні. Так може, це час нам замислитися?", - зазначив Кулеба.

Міністр додав: позиція президента Зеленського полягає в тому, що сприймати питання членства в НАТО українцям і Україні зараз слід не з позиції наших бажань, а з точки зору тверезого розрахунку.

Український міністр також оцінив строки, впродовж яких Україна може стати членом Євросоюзу. У "новій реальності", каже він, шлях, який інші кандидати у члени долають роками або й десятками років, Україна пройшла за два тижні після початку російського вторгнення.

"Тепер почалися процедури. Тобто наша мета зараз яка? Щоб завдяки політичній і бюрократичній підтримці, ми всі процедури пройшли в якомога стислий термін. Зараз наступний крок – ми через Єврокомісію відпрацьовуємо один документ, він називається опитувальник, відповідаємо на всі запитання, на основі якої вони роблять рекомендації Європейській раді. І після цього Європейська рада ухвалює офіційне рішення. Це все можна пройти за трохи більше, ніж два тижні, але ми з вами ще не встигнемо і оком блимнути, як вийдемо на цей рівень", - розповів Кулеба.

Далі ж лідери всіх європейських країн на засіданні Європейської ради ухвалять остаточне рішення, яке дасть старт відкриттю переговорів про вступ. Кулеба не виключає, що на цьому етапі палиці в колеса європейській інтеграції України можуть вставляти деякі європейські держави.

"Скажу відверто, все ще є країни, які будуть намагатися зіскочити з цієї історії. Серед них Німеччина, давайте називати речі своїми іменами, це не є ні для кого секретом. Тому ми зараз надзвичайно сконцентровано і зосереджено працюємо саме з цими країнами. Але головний висновок в тому, що тепер ми вже в процесі, який однозначно приведе нас до членства в Європейському Союзі. Це те, про що ми і мріяти не могли три тижні тому. Зараз ми вже на цьому шляху", - резюмував український урядовець.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Обозреватель  

Коментарі