Теребовля – це моє серце України

27.02.2022 13:10   Джерело: TeNews
Опубліковано : Віктор Аверкієв

Інтервʼю з мером Теребовлі Олегом Проданом та коротка подорож містом.

Від автора: Моє рідне місто Теребовля, що за 32км від обласного центру Тернополя, я дійсно рахую своїм серцем України, бо я його зовсім не люблю, бо я його просто  надзвичайно кохаю!

І. Інтервʼю з головою Теребовлянської ОТГ

- Опишіть будь-ласка загальну обстановку в місті та ОТГ на - 26.02.2022 року, на третій день війни з московським окупантом.

- Загальна ситуація в місті та громаді на сьогодні стабільна. Ми намагаємося все робити для того, щоб люди не панікували та отримували від нас достовірно перевірену інформацію. Ви можете зі всіма новинами знайомитись кожного дня на нашому офіційному сайті та в соцмережі Фейсбук: https://terebotg.in.ua, https://www.facebook.com/TerebovliaMR. Керівництво міської ради працює тепер в посиленому режимі без вихідних і цілодобово. Відповідно до загального військового стану в Україні комендантська година встановлена і в Теребовлі. Зокрема, пересування людей заборонене з 22.00 год. до 6.00 год.

- Скільки є в місті сховищ і як йде оповіщення про повітряну загрозу ворога?

- У нас в місті Теребовля є 22 сховища. Ми розробили мапу їх й розмістили для ознайомлення мешканців на наших офіційному сайті та на сторінці в соцмережі Фейсбук. Так, що кожна людина знає тепер де можна укритись в разі повітряної атаки ворога. Крім того, люди, які мешкають далі від обʼєктів укриття, і які мають індивідуальні схови, можуть там укритись в разі чого, чуючи сигнал сирени оповіщення про тривогу. Останнє робиться сиреною, яка встановлена на ратуші. У віддалених районах міста ми будемо надалі згодом оповіщувати населення автами з гучними мобільними сиренами. Також розроблена мапа розташування в місті ручних помп-качалок на випадок пошкодження центрального водогону.

null

 

null


- Підтвердіть чи спростуйте чутки про те, що в Теребовлі сьогодні ранком затримали двох диверсантів, які нібито наносили люмінесцентні позначки на дорозі до військової частини.

- Ні, таких випадків в самій Теребовлі не було. Але дійсно були за межами міста на дорозі Т-0903, це в бік від Теребовлі до Гримайлова. Відповідні служби оперативно відреагували на це та знешкодили мітки.

- Чим відрізняються територіально оборона та самооборона, де вони в місті є і як до них можна вступити?

- Тер-оборона – це організація військового підпорядкування та вона вирізняється за своїми критеріями, підпорядкована військкомісаріату й там до неї приймають людей за нині спрощеною системою віком від 18 до 60 років, які володіють навичками поводження зі зброєю, їм і видається зброя з боєприпасами. А самооборона – це самоорганізація мирного населення, сюди вступають всі небайдужі люди. Координує самооборону Теребовлянська міська рада, а саме голова її. Щоб туди вступити, потрібно прийти до нас та заповнити відповідну просту форму, яку ми розробили. Паспорта не потрібно, лише надати таку інформацію: прізвище з ініціалами, місце проживання, номер власного телефону, наявність власної зброї. Учасники самооборони вкупі з поліцією патрулюватимуть вулиці міста, створені навколо нього з чотирьох боків блокпости(які згодом будуть захищені бетонними блоками та мішками з піском), охорона обʼєктів критичної інфраструктури. Учасники, які мають власну зброю, приходять на чергування з нею, а перед тим поліція виписує їм спецдозволи на носіння зброї під час чергування.

null

- Як на сьогодні в місті справи з донорством, враховуючи війну з московитами?

- Нині кров можна здати охочим лише в Теребовлянській міській лікарні. Є багато небайдужих людей, що дуже радує. На добу лікарі приймають тепер до тридцяти людей, які добровільно вирішили здати кров на потреби поранених військових ЗСУ. Ми працюємо над тим, щоб збільшити можливості більше приймати донорів.

- Чи є у нас люди, які прибули в Теребовлю із зон ведення боїв?

- На 7.00 ранку 26.02.2022 року в нас було зафіксовано та розміщено 75 людей, які прибули із зон ведення боїв, це в основному жінки та діти. Частина людей переночували та поїхали, а інші залишились. У нас підготовано декілька місць, де можна розмістити таких людей. Це гуртожиток Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр Тернопільської обласної ради для глухих дітей. В подальшому із збільшенням кількості подібних людей ми зможемо їх розміщувати в школах, дитячих садочках тощо, а також в оселях охочих мешканців громади по селах.

- Як Теребовлянська громада допомагає ЗСУ та людям із зон ведення боїв?

- В кожному старостаті сіл ОТГ, актовому залі відділу освіти Теребовлянської ОТГ ми влаштували пункти прийому благодійних речей від небайдужого населення громади. Це харчові продукти, одяг та взуття, карімати, матраци, засоби гігієни, медикаменти та інше.

ІІ. Недовгий шпацер містом.

Йдучи головними вулицями міста, відразу впало в око велика кількість легкового транспорту з номерами з інших областей України. Так найбільше траплялись з Київщини та Донеччини, потім із Сумщини, Дніпра, Вінниці, Житомирщини. Двох молодих людей, які вийшли з авто, запитано було звідки вони та до кого приїхали. Відповіли, що з Житомира і прибули до бабусі. Інший молодик з борідкою зупинився та запитав де тут можна поїсти супчику, він повідомив, що з Києва. Невідомо чи правду говорили ці люди і хто такі всі інші, які прибули до міста, напевне ніхто їх не перевіряв поки що. А таке надалі слід було б робити скрупульозно заради безпеки.

Слава Україні! Героям слава! Перемога буде за нами! Смерть московським окупантам!

null

 

null

Віктор Аверкієв, фото автора


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі