Громадська рада визначила лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Лепких за 2021 рік

20.01.2022 14:52   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

17 грудня відбулося підсумкове засідання Громадської ради з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких за 2021 рік.

Читайте також

Кому вручать премію ім. Братів Лепких
Всеукраїнська премія Братів Богдана та Левка Лепких: кого відзначать?

Під час засідання члени Громадської ради: Богдан Мельничук, Ігор Дуда, Михайло Андрейчин, Віктор Уніят, Михайло Ониськів, Богдан Ткачик, Михайло Тимошик, Степан Костюк та ін. обговорили творчі здобутки претендентів на здобуття Всеукраїнської премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких.

Про розгляд подань на здобуття премії присутніх поінформував голова Громадської ради Богдан Мельничук. За результатами голосування Громадська рада вирішила присвоїти Всеукраїнську літературно-мистецьку премію ім. Братів Богдана та Левка Лепких за 2021 рік:

  • головному диригенту академічного камерного хору «Бревіс» Тернопільської обласної філармонії, заслуженому артисту України Святославу Дунцю за популяризацію творчості братів Богдана і Левка Лепких (твори «Чуєш, брате мій», «Гей, видно село…», «Час рікою пливе…» та ін.);
  • заступниці головного редактора газети «Вільне життя плюс», заслуженій журналістці України Галині Садовській за двокнижжя «Де твій берег, Україно?» (2021 р., видавництво «Богдан»; 752 та 608 стор.), приурочене 30-річчю Незалежності України; 
  • поетесі, прозаїчці, сценаристці, членкині НСПУ, почесній громадянці Тернополя Лесі Любарській за поему «І Бог нам Лепкого послав» (2020), збірки поезій «Був 2014 рік…» та «Осене моя барвиста» (обидві – 2018) і популяризацію творчості Богдана й Левка Лепких на концертах і зустрічах з читачами;
  • головному художнику Тернопільського обласного академічного театру актора і ляльки, члену НСХУ, заслуженому художнику України Володимиру Якубовському за художнє оформлення вистави «Казка про Ксеню і дванадцять місяців» (театр актора і ляльки), вистав за твором Б. Лепкого «Сотниківна» (театр-студія «Сузір’я, м. Тернопіль та Копичинський народний драматичний), ілюстрації до збірок творів Б. Лепкого для дітей.

Окрім того під час засідання Громадська рада обрала новим головою  Громадської ради Віктора Уніята, оскільки Богдан Мельничук за станом здоров’я склав повноваження, а також ввела до складу Ради народного художника України Богдана Ткачика та краєзнавця, підприємця, депутата обласної ради Михайла Тимошика, який відповідатиме за формування нагородного фонду Всеукраїнської літературно-мистецької премії.

Вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких відбудеться 21 січня о 15 годині в залі обласної філармонії.

Громадська рада з присудження

Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews