До Горошової на Маланку з’їхалися тисячі людей (ВІДЕО)

15.01.2022 18:16   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Давні традиції нашого народу. Горошівська Маланка — одне з найгучніших святкових дійств Тернопільщини. Тисячі людей приїжджають до села на Борщівщині для того, аби разом пощедрувати і побачити давні українські традиції, які досі там зберігають.

Читайте також

Історія Тернопілля: Мешканці Горошової на фото 1930-х років
Козу водили, маланкували, пригощалися, веселилися (Фото)
«У наших краях маланкували навіть тоді, коли це заборонялося», – Віктор Овчарук привітав учасників Маланки у Горошовій

Маланку-Назара ще з обіду почали готувати до відповідальної місії. Ввечері він має обійти з щедрівками та танцями все село. Традицію маланкувати в Горошовій, що на Борщівщині, передають вже сотні років з покоління до покоління. Так, одяганням Маланки займаються одразу декілька досвідчених жінок. До кожної найменшої деталі костюму відносяться максимально відповідально, бо ж Маланака- головний персонаж цього вечора. Слідкує за всім процесом найстарша представниця родини. Пані Ліда Щербань вже багато років збирає Маланок до свята. Каже, весь процес займає близько трьох годин, адже з шматків тканини потрібно зробити костюм. Найскладніша його частина – головний убір.

Поки у хатах вбирають Маланок, в центрі вже чекають люди. Тут спаравжній український карнавал. Царі, ангели, жиди і багато інших персонажів. До рання всі вони колядують і ходять з піснями хатами. Пропонуємо вам зануритися в атмосферу цього дійства.

Джерело: Новини Т1


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews