Тернопільсько-Зборівській митрополії УГКЦ – 10 років (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано:
23 Грудня, 2021

У середу, 22 грудня, Тернопільсько-Зборівській митрополії УГКЦ виповнилося 10 років від дня її заснування. З цієї нагоди прибув Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук та Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвалдас Кулбокас. Високодостойних гостей духовенство, вірні та представники влади вітали перед Архикатедральним Собором Тернополя. Відтак, відбулася Божественна Літургія, на якій соборно молилися 15 архиєреїв, в тому числі: архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

У своїй проповіді Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав сказав таке [відеосюжет]:pr svУ своєму зверненні до вірних Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвалдас Кулбокас сказав таке [відеосюжет]: pr nn

У подячному слові митрополит Василій Семенюк звернув увагу християнські коріння та історичну тяглість церковних структур Тернопільсько-Зборівської митрополії: «Здавна наші Тернопільські землі входили до складу Києво-Галицької митрополії. Про першу спробу створити єпархію з осідком у Тернополі відомо з кінця 19-го століття. Проте у той час не дійшло до реалізації цього задуму лише у травні 1992 року Священний Синод Єпископів УГКЦ прийняв рішення про створення Тернопільської єпархії, яку у 1993 році очолив блаженної пам’яті владика Михаїл Сабрига – мій попередник.

Згодом у 2000 році Тернопільська єпархія була реорганізована у Тернопільсько-Зборівську. Цього ж року Синод що відбувся у Бучачі ухвалив рішення про створення Бучацької єпархії. У 2009 році на Священному Синоді Єпископів УГКЦ було ухвалено рішення піднести Тернопільську єпархію до гідності архиєпархії та створити Тернопільсько-Зборівську митрополію. Це рішення поблагословив Святійший Отець Венедикт ХVІ, а Блаженніший Святослав 22 грудня 2011 року увів мене на митрополичий престол. До новоствореної митрополії увійшли Тернопільсько-Зборівська архиєпархія та Бучацька єпархія. Під душпастирською опікою нашої архиєпархії знаходилася територія Хмельницької області, де завдяки старанню вірних, духовенства та семінаристів було утворено 75 громад та побудовано більше 50 церков. Це стало причиною того, що у 2015 році було утворено Кам’янець-Подільську єпархію. 7 лютого 2016 року у Хмельницьку відбулося торжественне проголошення Кам’янець – Подільської єпархії з осідком у Хмельницьку».

20211222 124159

Владика наголосив, що «сьогодні митрополія простягається на території Тернопільської та Хмельницької областей та покриває площу у 34 452 кілометри квадратні. Вона об’єднує 845 парафій, 23 монастиря та 556 священиків, виховує 140 семінаристів. На території митрополії діють 1 вища духовна семінарія ім. Патріарха Йосифа Сліпого, 1 дяківсько-катехитична академія ім. свящмуч. Григорія Хомишина та Марійський духовний центр у Зарваниці, що має загальноукраїнське визнання та входить до двадцятки найбільших відпустових центрів Європи».

Високопреосвященний Василій подякував Главі і Отцю УГКЦ Блаженнійшому Патріарху Святославу за молитву Літургії, а також за прощі до Зарваниці, які він незмінно очолює, за зустрічі з молоддю у Зарваниці, за часті відвідини Тернополя, за посвяту меморіального знаку митрополиту Андрею Шептицькому на стінах Тернопільської гімназії. Також зауважив, що поруч з архикатедральноим храмом є «Алея зірок», де відзначено найславетніших постатей краю. «На цій алеї згідно рішення депутатського корпусу Тернопільської міської ради та міського голови є також знак визнання та шани присвячений Вам. Він демонструє, що Ви є справді близький Тернопільщині та тернополянам».

Відтак, кир Василій привітав Апостольського Нунція в Україні Вісвалдаса Кулбокаса, як представника Святійшого Отця Франциска: «Ви вперше на Тернопільщині та вперше відвідуєте нашу митрополію. У Вашій особі вітаємо Святійшого Отця Франциска папу Римського. Просимо Вашого сприяння, щоб Святіший Отець відвідав обов’язково Марійський духовний центр у Зарваниці. Ваше Високопреосвященство, хочу подякувати у вашій особі усім литовським священикам та єпископам, які у час підпілля коли наша Церква зазнавала переслідувань підтримували наших священиків. Наше покоління підпільних душпастирів та усе наше духовенство і сьогодні з вдячністю пам’ятає про цю підтримку і вашу солідарність у час наших випробувань. Користаючи з Вашої присутності, маємо за честь передати запрошення взяти участь у Загальнонаціональній прощі у Зарваниці у наступному році Його Ексцеленції архієпископу Вільнюса».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: