У Тернополі триває перший українсько-африканський форум економічного та освітнього співробітництва

15.12.2021 20:41   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Учасники із Кенії, Південно-Африканської Республіки, Сенегалу і Сьєра-Леоне.

На відеозв’язку до Форуму долучились голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, представники дипломатичних установ і президенти громадських організацій в країнах Африки.

Від імені голови Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Труша гостей привітали заступники голови Михайло Гапула та Віктор Устенко.

  • Розвиток співробітництва з африканськими країнами є одним із пріоритетів зовнішньополітичного курсу України, що підтверджено Указом Президента «Про Стратегію зовнішньополітичної діяльності України» В цьому контексті важливим є забезпечення подальшого розвитку та поглиблення торговельно-економічного співробітництва з державами Африки. У 2021 році почала діяти континентальна зона вільної торгівлі, яка об’єднує 54 африканських держави. Планується, що завдяки їй об’єми торгівлі на континенті зростуть на 60%, — підкреслив Михайло Гапула.

Іноземним партнерам представили економічний і культурно-туристичний потенціал Тернопільської області в форматі відео-презентації.

  • Переконаний, що наші виробники мають увійти на ринки африканських держав і закріпитися на них. Перед усім мова йде про продукцію агросектору та харчової промисловості. Адже Україна є важливим гравцем на міжнародному ринку зерна, одним з гарантів продовольчої безпеки в світі, а Тернопільська область є одним із провідних агро-регіонів нашої країни, — пояснив під час презентації Віктор Устенко.

Першим результатом Українсько-Африканського форуму стало підписання меморандуму про співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією та ГО Африканська рада в Україні.

До дня дипломатичної служби Михайло Гапула нагородив Почесних консулів іноземних держав в
місті Тернопіль та Тернопільській області грамотами голови облдержадміністрації.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі