Велика реставрація»: у Бережанах оновлюють історичні пам'ятки

18.11.2021 17:15   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець
У рамках програми Президента «Велика реставрація» у Бережанах оновлюють історичні пам'ятки. Йдеться про реставрацію пам'ятки архітектури національного значення (охоронний № 638) - громадської будівлі Ратуші (пл. Ринок, 1, м. Бережани) та ремонт (реставраційний) адміністративного будинку, пам’ятки архітектури місцевого значення (охоронний № 78-ТР), по вул. Шевченка, 1 в м. Бережани.

Читайте також

Новий спорткомплекс у Бережанах — «інвестиційний магніт» Тернопільщини
Бережанську ратушу відреставрують за 25 мільйонів гривень
Для шкіл Бережанської громади придбали сучасне обладнання

 
Ратуша у Бережанах Тернопільської області була збудована у 1803–1811 р. за наказом власниці міста Ізабелли Любомирської на фундаменті старої дерев'яної ратуші, яка згоріла наприкінці XVІІІ ст. Нині у приміщенні цієї споруди розміщено кілька музеїв: Бережанський музей книги, Бережанський районний краєзнавчий музей, літературно-меморіальний музей Б. Лепкого і музей переслідуваної Церкви (духовний центр УГКЦ).
 
Адміністративний будинок по вул. Шевченка «Рідна школа» збудований у 1885 році для потреб Бережанського поштового відділку. У 1918 році Українське педагогічне товариство «Рідна школа» викупило будинок під канцелярію товариства, а з 1922 року – чотирикласну школу. Зараз у цих стінах навчаються учні початкових класів Бережанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.
 
Обидва об’єкти належать до Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани.
 
Завершити роботи планують до кінця 2021 року.
 
Нагадаємо, що у рамках програми Президента «Велика реставрація» на Тернопільщині також відновлять Чортківський та Збаразький замок.
 
null
 
 

null
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі