Маєток у Свидовій на Чортківщині 100 років тому (РЕТРОФОТО)

15.11.2021 08:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

В колекції документів графів Лянцкоронських із Роздолу на Львівщині вдалось відшукати кілька світлин, які стосуються Тернопільщини.

Для довідки, Кароль Лянцокоронський був не лише графом, власником маєтків в Східній Галичині та Польському Королівстві, а й відомим мистецтвознавцем, колекціонером, письменником, мандрівником, віце-президентом Організації Культурної Оборони в Галичині, кавалером ордену Золотого Руна, мальтійським кавалером.

Читайте також

У Тернополі показали, як відбувалося проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ФОТО)
Як виглядало селище Козова 100 років тому (РЕТРОФОТО)
Недільний ринок у Почаєві 130 років тому (РЕТРОФОТО)
Фоторепортаж з вулиць Заліщиків початку 1930-их років

Гортаючи численну колекцію фото родини Лянцкоронських, яка зараз перебуває в Польщі, вдалось побачити фото 1920-х років. Усі вони зроблені в маєтку, який знаходився в селі Свидова. Зараз це село входить до складу Чортківського району Тернопільської області.

На першому фото бачимо як виглядав невеличкий палацик в Свидовій, який звели Лянцкоронські. На другому фото, скоріше всього господарські будівлі маєтку.

Після Лянцкоронських. власником маєтку в Свидовій були графи Чортковські.

Саме в Свидовій Лянцкоронські розводили коней, яких можемо побачити на фото.

Варто нагадати, що в одній із попередніх публікацій ми вже розповідали про кінний завод Лянцкоронських, який знаходився в Ягільниці на Тернопільщині. Більше за посиланням:  

Фото взяті з колекції: Archiwum Lanckorońskich

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
Граф Кароль Лянцкоронський із родиною в Роздолі, поч. ХХ ст.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі