Тернопіль – серед лідерів в Україні за відкритістю даних

29.10.2021 12:40   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Наше місто продовжує тримати лідерські позиції у ще одному важливому рейтингу.

 Днями з’явився черговий рейтинг від Міністерства цифрової трансформації щодо реалізації політики відкритих даних у місті. У загальній кількості експерти оцінили у дослідженні Картки 56 органів державної влади та 81 міста обласного значення. За підсумками моніторингу, Тернопіль – у числі чотирьох міст-лідерів, де найкращий рівень реалізації політики відкритих даних в Україні.

 Що оцінювали

Формування загального рейтингу проводилося за результатами оцінювання заповнених п’яти розділів: «Політика відкритих даних»; «Потенціал оброблення та аналізу відкритих даних»; «Якість відкритих даних»;«Залучення користувачів до системи оприлюднення відкритих даних» та«Вплив відкритих даних».

 У чому Тернопіль найкращий

Читайте також

Коронавірус на Тернопіллі: 748 нових хворих за добу, 12 людей померли
Фоторепортаж з вулиць Заліщиків початку 1930-их років
Спалював листя: на жителя Тернополя оформили адмінпротокол

«Політика відкритих даних». Експерти аналізували наявність у містах заходів та інструментів, спрямованих на впровадження принципів оприлюднення відкритих даних для можливості їх сталого використанням суспільством;

«Якість відкритих даних». Експерти досліджували частоту оновлення та повноту оприлюднення кожного набору відкритих даних розпорядника, їх машиночитаність, помилки наборів і типи даних.

«Потенціал оброблення та аналізу відкритих даних». Експерти оцінювали ресурсну базу розпорядників, необхідну для здійснення якісного оброблення відкритих даних з урахуванням міжнародних стандартів та кращих практик у цій сфері;

«Залучення користувачів до системи оприлюднення відкритих даних». Експерти оцінювали стан комунікації та взаємодії розпорядників із користувачами відкритих даних, зокрема наявності механізмів інформування користувачів щодо діяльності у сфері відкритих даних та отримання зворотного зв’язку.

У Тернополі збір відповідних пропозицій здійснювався на заходах Open Data Campus та Ternopil Open Data Hackathon.

 Нагадаємо

Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities, набравши 76 балів.

 Як вже повідомлялося

Тернопіль посів перше місце у рейтингу найкомфортніших міст України 2021 року.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі