Потребує археологічних досліджень: на Тернопільщині руйнуються стародавні артефакти

27.10.2021 20:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

Поселення Черняхівської культури, що у селі Вільхівчик, потребує археологічних досліджень. Науковці б'ють на сполох.

Як розповідають у Гусятинському краєзнавчому музеї, поселення Черняхівської культури руйнується від природних факторів. Кожного року річка Збруч «поглинає» частинку історії краю.

«Потребує археологічних досліджень поселення Черняхівської культури у с.Вільхівчик, яке руйнується від природних факторів. Річка Збруч кожен рік поглинає частинку історії краю», - йдеться у повідомленні.

Додамо, що Черняхівська культура, у найпізніших публікаціях — культура Черняхів-Синтана-де-Муреш — археологічна культура, яка існувала в 100–500 роках нашої ери. Поширена на території лісостепової України між Сіверським Донцем на сході та Дністром, Прутом і вздовж Бугу на заході, а також на південному сході Польщі, у Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії. Деякі історики (зокрема, Пауль Райнеке) пов'язують її із державою готів (Оюм). Окремі археологи співвідносять її з племенами готів, описаних істориком Йорданом, сучасні антропологи зауважують ідентичність з полянами.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі