Тернопільський музей отримав унікальні рукописи

16.10.2021 19:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

Тернопільський обласний краєзнавчий музей отримав рукописні матеріали «До історії Тернополя 1685-1939 років». Автор яких - одна з найпомітніших постатей у краєзнавстві й музейництві Тернопілля Стефанія Садовська. Про це повідомляє УКРІНФОРМ.

Передала музею рукописи Ярослава Гайдукевич. Жінка довгий час зберігала історико-краєзнавчі матеріали Садовської у своїх домашніх архівах.

«Рукописи зшиті у дві великі саморобні книги. Одна з них охоплює період з 1685 по 1914 роки. Інша, у вигляді щоденника, увібрала в собі історичний відтинок з 1914 по 1939 роки. Тут не тільки хроніка найважливіших подій, це, найперше, роздуми й опис міста на тлі європейських подій і в контексті цих подій», - каже головний зберігач музейних фондів Ірина Ленчук.

Автор переданого у музей рукопису, за першими оцінками, опиралася на писемні джерела, древні латинські хроніки, польські, австрійські, німецькі матеріали, документи тернопільського магістрату.

На основі цих документів й було укладено хроніку Тернополя з часів його заснування і продовжено щоденником музейниці власними спостереженнями за подіями до 1939 року. Свою «Історію Тернополя» Стефанія Садовська також ілюструвала графічними рисунками. Зокрема, у рукописах зображено типи тернопільських міщан, краєвиди околиць міста.

Відтак, працівники музею розпочинають оцифрування кожної сторінки рукописів і невдовзі виставлять їх у відритому доступі.

Додамо, що Стефанія Садовську - краєзнавець, педагог, літератор. Під час Другої світової війни вона врятувала музейні колекції від розграбування, за що у 1948 році була нагороджена орденом «Знак Пошани».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі