Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь".

Про відомого карикатуриста Густава Рогальського з Тернополя

14.10.2021 11:40   Джерело: TeNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

На території Тернопільщини народилось багато відомих особистостей, які досягли успіхів в науці, мистецтві, спорті. Проте не всі імена відомих тернополян відомі сучасникам. Сьогодні хочемо це виправити та продовжити знайомити наших читачів із цікавими особистостями, які є уродженцями Тернопільського краю.

29 червня 1887 року в Тернополі народився Густав Рогальський. За життя він прославився як талановитий карикатурист та футболіст.

null
 

Відомо, що художню освіту він здобував в одному із вишів Німеччини. Після навчання став викладачем Академії образотворчих мистецтв у Кракові та вчителем малювання в краківських школах.

Він також був видавцем. Видав сатиричного журналу «Ріжки» та двотижневика «Карикатури». Чи не найбільше карикатур Густав Рогальський намалював з маршала Юзефа Пілсудського та інших політичних діячів тогочасної Речі Посполитої.

Окрім, мистецтва Густав Рогальський професійно грав у футбол. На полі був воротарем. Він, мабуть, навчився грі під час навчання в Німеччині. З 1908 року він грав за краківський клуб. Він брав участь в 1921 році в одному історичному матчі, першому фіналі чемпіонату Польщі.

Помер Густав Рогальський 24 грудня 1939 року в Пшегожалах (територія Польщі). Відомо, що його розстріляли німці. Про родину відомостей поки не знаходили.

Пропонуємо до перегляду карикатури авторства художника Густава Рогальського, виконані ним у період 1920-1930х років. Роботи митця зберігаються в музеях та приватних колекціях в різних країнах Європи.

Джерело фото: https://artinfo.pl

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі