Автор «Трону природи» покаже «Відкритий портал» у найдавнішому ботанічному саду України

19.09.2021 20:20   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

У Кременці на Тернопільщині відкриють виставку скульптур просто неба Василя Петровського, якого британці назвали найкращим за його роботу "Трон природи".

Виставка скульптур просто неба "Відкритий портал" Василя Петровського, яку 27 вересня відкриють у Кременецькому ботанічному саду (до слова, найстарішому в Україні), стане для митця першим широким персональним представленням.  Автор знаменитого "Трону природи", фото якого обійшло всі вітчизняні ЗМІ,  уклав експозицію з 15 творів останнього часу. До речі, недавно в Міжнародному конкурсі GoldenTimeTalent, що проходить у Великобританії, його "Трон природи" у номінації "Скульптура" посів перше місце, інформує "Еспресо.Захід".

Як розповів Василь Петровський, таку назву для виставки обрав не випадково, вкладаючи в неї своє розуміння зв'язків між минулим і теперішнім та мостами в майбутнє." Я сам – уродженець Полісся, який у Кременці вчився, – розповідає художник. – Однак минуло майже двадцять років моїх мандрів світами, поки знову повернувся до Кременця і несподівано навіть для себе самого вирішив тут залишитися. Це була весна, травень, усе цвіло, і те місто, його архітектура заговорило до мене якоюсь особливою мовою. Коли я затемна опинявся на його вулицях, то вже не розумів, у якому я часі – чи то в 2000-х роках, чи надворі 17-18 століття. Оті відкриті портали між часами, можливість мандрувати туди-сюди, виходити за межі буденності так мене захопили, що я вже не став шукати інакшого. Сьогодні тут у мене родина, син, дім. Зв'язок із цим місцем, оті відкриті портали дали мені розуміння, чого я хочу й куди йду. А це завжди надваживо для кожної людини, без різниці, ким вона в цьому житті є".

Василь Петровський є сьогодні митцем. Властиво, митцем він і був, хоча сам вважає, що вповні відчути себе творцем без жодних обмежень дав йому саме карантинний період і саме Кременець, попри те, що є автором численних артоб'єктів у світі, зокрема в Німеччині.

"Коли ти займаєшся дизайном, твориш під замовлення, то завжди вимушений існувати в тих чи інших рамках, – ділиться думками художник. – Так, має власні ідеї, власні думки з приводу, але цей привід – не твій. Зараз щиро щасливий, що маю можливість творити саме те, що хочу і як хочу".

Цікаво, що для своїх  робіт Василь Петровський використовує не тільки свіженьку деревину, а й дерево чи дошки, що вже давно віджили своє. Спеціально вишукує їх і дає нове життя. Вважає: виходи, як і переходи з одного в інше, існують завжди. Тільки треба вміти їх бачити, відчитувати, відчувати…


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі