700 тисяч українців у 1944-1951 роках примусово виселили з їхніх домівок під час «взаємного обміну населенням» між Польщею та УРСР

13.09.2021 20:20   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець
12 вересня в Тернополі вшанували пам‘ять депортованих українців із Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини.
 
Згідно з даними Українського інституту національної пам‘яті, людей позбавляли майна, порушували їхні права та забороняли повертатись на рідну землю.

— Масове переселення 1944-1951 років призвело до руйнування історичної та культурної спадщини. В ці важкі роки тисячі людей були позбавлені домівок, родини, а найголовніше — своїх прав. Права на українську освіту, релігійне життя, права на громадську діяльність. Ми позбулися залежності від радянської влади, яка прагнула стерти нашу національну ідентичність та зневажала людську гідність. Визнаємо і пам’ятаємо злочини, щоб ніколи не повторились ці події, — виступив під час вшанування заступник голови ТОДА Віктор Устенко.

null
 

 

null
 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі