У Тернополі відкриють центр «Барнахус»

09.08.2021 15:55   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

У Тернополі облаштують центр «Барнахус» для дітей, які постраждали від насильства або стали свідками насильства. Наразі у приміщенні, що знаходиться на вулиці Академіка Андрія Сахарова, проводяться ремонтні роботи. Про це повідомляють у Тернопільській облдержадміністрації.

Відтак, «Баранахус» матиме чотири кімнати: кримінального розслідування, співпраці/захисту, роботи з фізичним і психічним здоров'ям.

У такому центрі правоохоронці зможуть отримати свідчення дитини. За співбесідою в іншій кімнаті спостерігатимуть суддя, соціальний працівник з органів із захисту дітей, співробітники поліції, прокуратури, адвокат обвинуваченого й адвокат з прав дитини. Інтерв'ю записується на відео і використовується в суді на основних слуханнях. Такий спосіб дозволяє проводити тільки одне інтерв'ю, та позбавить дитину необхідності розповідати свою історію кілька разів різним людям.

Після співбесіди дитина зможе пройти медичний огляд та реабілітацію у центрі.

Додамо, центр створюється за моделлю «Барнахус», що в перекладі зі шведської означає «будинок для дитини». Тернопільщина стане другою областю, де впровадять такий проєкт.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews