Юлія Тимошенко: «Першим на референдум буде винесене питання захисту землі»

29.04.2021 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

Команда «Батьківщини» об’єдналася з фермерами, селянами й землевласниками, щоб разом ініціювати референдум за народною ініціативою, на який буде винесено питання заборони розпродажу сільськогосподарської землі.

Про це повідомила голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції.

За її словами, влада взяла курс на повне обезземелення українських громадян. Насамперед планують внести зміни до Земельного кодексу, якими дозволяється знімати верхній шар чорноземів, продавати землю іноземцям, скасовується поняття «особливо цінні землі», а держава усувається від контролю за обігом сільськогосподарських земель. До того ж «слуги народу» просувають урядовий законопроєкт про скасування права громадян на безкоштовні два гектари землі, вже внесли пропозиції про позбавлення українців права постійного користування земельними ділянками, зокрема й городами, і вже позбавили селян права обирати шляхом голосування свої сільради та сільських голів — замість цього згори призначатимуть старост і «смотрящих» за тим, як у людей забиратимуть їхні землі.

«Під час локдауну вони вносять зміни до законодавства, які дають можливість нашу сільськогосподарську землю розпродати, в тому числі іноземцям, без будь-яких правил. В України силою зброї забрали 7% земель, Крим і тимчасово окупований Донбас. Водночас тепер без війни вони намагаються здати 72% території України, перетворивши її на новітню колонію, а українців — на батраків на власній землі», — зазначила Юлія Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» визнала, що її команда покладала сподівання на те, що Конституційний суд України в найближчий час ухвалить рішення і визнає закон про продаж землі без референдуму неконституційним. Однак, щоб цього не сталося, влада просто заблокувала його роботу.

«Нам потрібно провести всеукраїнський референдум разом — народ України і «Батьківщина», яка стає пліч-о-пліч з українцями. Сьогодні це єдиний шлях, який дасть нам можливість захистити землю і наше майбутнє. Ми вважаємо, що землю в Україні має купувати лише держава — щоб здавати її в оренду вітчизняним фермерам, середнім і малим сільгоспвиробникам. А якщо людина хоче продати пай, то тільки держава за ринковою вартістю може викупити його, як це відбувається в США, Канаді, європейських країнах», — наголосила політик.

Як повідомила лідерка «Батьківщини», силами команди вже сформована ініціативна група, яка нараховує понад 12 тисяч осіб, а на 22 травня вже заплановано велике зібрання ініціативної групи, щоб розпочати процес проведення референдуму. Наразі очікується роз’яснення від ЦВК та профільного парламентського комітету, чи можна провести такі збори в режимі онлайн, щоб захистити здоров’я активістів під час епідемії.

«Ми також відкриваємо гарячі лінії, щоб залучити всіх охочих до спільної роботи. Ми працюватимемо з усіма регіонами, з усіма ЗМІ, щоб люди зрозуміли, що сьогодні найбільша загроза для України після війни — це розпродаж сільськогосподарської землі. Ми будемо висвітлювати кожен наш крок, щоб продемонструвати, чи дає президент можливість людям проводити волевиявлення, чи перешкоджає цьому. Сьогодні життя країни в наших із вами руках. Будемо діяти!» — закликала Юлія Тимошенко.

Роман ПІДІПРИГОРА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі