Лариса Римар: «Мистецький коледж, незважаючи на пандемічні виклики, успішно реалізовує усі задуми та вдосконалює навчальний процес»

16.04.2021 09:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

Директорка Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької Лариса Римар вважає, що пандемія коронавірусу сильно вдарила по світовій культурній індустрії,  однак карантинні обмеження не стали проблемою для закладу, який очолює. Кожен новий виклик, каже керівниця коледжу, робить колектив сильнішим та спонукає до пошуку інновацій в освітньому та виховному процесах. Водночас зауважує – мистецтво потребує живого спілкування, реакції глядачів. Чи реально поєднати, на перший погляд, непоєднуване? «Ми можемо, вміємо, робимо!», - таким є гасло усього творчого колективу Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької.

З нагоди Міжнародного дня культури, який у світі відзначають 15 квітня, директорка Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької розповіла, як працюється в умовах пандемії закладам культури та коледжу зокрема.

- Ларисо Іванівно, і викладачі, і студенти навчені до живого спілкування з публікою, організовували звітні концерти, виступи на площах міста тощо. Як змінилося освітнє та концертне життя коледжу навесні минулого року? Зрештою, фахова мистецька освіта вимагає очної практики.

- Так, ми вперше працювали в умовах жорсткого карантину і ніколи раніше не мали практики роботи в онлайн. Наші студенти та викладачі звикли організовувати концерти, брати участь в усіх мистецьких заходах краю, дарувати музику та вокальне мистецтво жителям міста та області, відчувати їхні емоції та підтримку. Як виходили із ситуації? Училися працювати у нових реаліях! Закупили обладнання, організували навчання онлайн на усіх відділах коледжу, викладачі зуміли освоїти вміння подавати практичний матеріал віртуально, а студенти – сприймати його. Отож, пандемія підштовхнула до опанування нових сучасних інформаційних технологій, про які ще 5 років ніхто і не чув. І мені приємно, що, незважаючи на складнощі, наші студенти стають переможцями та лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

- Цікавим був ваш проєкт «Тиждень музичного антивірусу. Позитивом переможемо».

- Так. Це було на початках пандемії минулого року – явища для нас нового і тривожного. Саме тому було вирішено записати серію онлайн-концертів спільно з телеканалом «Тернопіль-1» з прямою трансляцією в ефірі та соцмережах, за що дякую журналістам, які зрозуміли, наскільки важливою є позитивна інформація у такий час. Концерти переглянули тисячі користувачів зі всього світу. Загалом за минулий  рік ми зорганізували 11 онлайн-концертів, які, я переконана, позивно вплинули на глядачів. Це низка тематичних онлайн-концертів – до Дня матері, Дня примирення, Дня вишиванки, дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України тощо. Окрім цього було здійснено запис концерту кращих випускників коледжу, який транслювався на телеканалі TV-4 у червні 2020 року. У травні минулого року був підготовлений відеозвіт школи - студії педпрактики. Це був дуже цікавий досвід, який і надалі ми будемо використовувати.

- Минулого року ваш коледж взяв «під крило» колишню мистецьку профспілкову школу. Чому?

- Школа має багаторічну історію і цього року відзначатиме 30-ліття з часу заснування. Фінансові проблеми не можуть нищити те, що створювалося роками і мало успіх. Я завжди буду першою, хто стане на захист закладів культури! Цю ж школу ми бачимо як базову обласну мистецьку школу, де навчатимуться талановиті та перспективні діти. Ми уже оголосили набір у мистецьку школу на навчання з 1 вересня  на образотворчий та музичний напрями. Чекаємо на здібних дітей Тернопілля,  з якими займатимуть найкращі фахівці.

- При коледжі з Вашої ініціативи цього року почали діяти курси підвищення кваліфікації для викладачів мистецьких шкіл області. Чи виправдала себе ця ідея?

- Навіть більше – вона стала надзвичайно популярною: зголосилося майже 400 викладачів, для яких проводять навчання наші найкращі педагоги. Це перший в Україні досвід, коли коледж узяв на себе функцію методичної лабораторії. Скажу ще більше – до нас почали звертатися викладачі музичних закладів з багатьох областей України щодо можливості підвищення кваліфікації. На сьогодні уже надійшло понад сотня таких заявок. Нас підтримало Міністерство культури, отже ми рухаємося у правильному напрямку.

- Ларисо Іванівно, зараз триває реалізація дуже цікавого проекту «Мистецька пісня», до якого долучився коледж ще 2019 році.

- Так, у 2020 році вдалося зреалізувати ще один проєкт -  аудіозапис  ста п’ятдесяти мистецьких пісень українських композиторів за співпраці Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, Тернопільської обласної філармонії, UKRAINIAN ART SONG PROJECT (Канада), Павла та Лариси Гуньок (Велика Британія). А зараз триває робота над записом пісень галицьких композиторів початку 20 століття. Це історичний проєкт, бо українська музична спадщина мало відома у світі, а завдяки зусиллям команди проєкту про Україну дізнаються більше.

- Зі всього, що Ви ініцювали разом з колективом за цей рік пандемії, які робите висновки і що плануєте на перспективу?

- Я завжди кажу своїм колегам: мистецтво не хворіє! Якщо згадати історію розвитку людства, жодна війна, катаклізми чи пандемії не зупиняли мистців, а навпаки стимулювали до творчості. Тому і зараз ми не маємо права опускати руки, а жити і творити, шукати способи донесення до людей того позитиву, яке дає мистецтво.

Розмовляла Тетяна Тарасенко


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі