Тернопіль залучає додаткові кошти на термомодернізацію будинків

07.04.2021 07:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Близько 60 млн. грн. грантових коштів отримають тернопільські ОСББ на проведення робіт з комплексної термомодернізації

Головне. Найбільш активні ОСББ Тернополя, що можуть отримати цього року державний грант на термомодернізацію, зможуть провести роботи на умовах співфінансування в рамках державної програми “Енергодім” від Фонду енергоефективності. Загальний кошторис проєкту складає 60 млн грн. Згідно програми, 70 % витрат на проведення робіт з підвищення енергоефективності будинку покривається за кошти державного бюджету, 10% - надасть міська рада і лише 20 % покривають самі учасники ОСББ.

Про це розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Цитата. Тернопіль перебуває у найхолоднішій кліматичній зоні України, де протягом 6 місяців триває опалювальний період. Термомодернізація житлового фонду - це основний метод економії коштів на опаленні, який додатково підвищує комфорт та термін експлуатації будинків. У Тернополі кілька років діє міська програма співфінансування робіт з термомодернізації, де 70 % сплачує місто, і 30 % мешканців будинку. Мені приємно, що наші люди виявляють розуміння та активність і беруть участь у державних програмах, котрі дозволяють пришвидшити модернізацію багатоквартирних будинків. Цього разу низка тернопільських ОСББ отримає 60 млн грн від держави на утеплення”, - зазначив міський голова Тернополя.

Сергій Надал закликав також тернополян активніше брати участь у державних та міських програмах.

“Це свідомий вибір активних мешканців тернопільської громади. Приємно, що у нас стає дедалі більше людей, які прагнуть не лише спостерігати і чекати, але й діяти. Тому я закликаю усіх, хто потребує, брати участь у державних та міських програмах. Це спосіб який дозволить усім покращити комфорт свого життя і одночасно зменшити рахунки за комунальні послуги”, - зазначив Сергій Надал.

Нагадаємо. Державна програма “Енергодім” передбачає можливість ОСББ отримати державну підтримку на проведення робіт із комплексної термомодернізації будинку, що може включати такі роботи, як утеплення фасаду та даху, заміна вікон, модернізація освітлення, реконструкція та балансування системи опалення, тощо. У разі успішного погодження усіх документів, Фонд енергоефективності виділяє до 70 % коштів за проєкт, паралельно Тернопільська міська рада виділяє 10% безповоротної фінансової допомоги, а КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» в рамках власних інвестиційних проектів встановлює індивідуальні теплові пункти погодного регулювання.

Контакти для довідок: сектор з енергоефективності управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології - 52 58 33, вул. Коперника1/209.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі