На Тернопіллі ціни на пальне підуть вниз

30.03.2021 19:13   Джерело: РовесникNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

До уваги тернопільських водіїв: найбільшим мережам заправок. Антимонопольний комітет України рекомендує знизити ціни на бензин.

Причиною є те, що ці мережі необ’єктивно реагують на зниження світових котирувань на пальне та завищують ціни для споживачів.  Так, АМКУ надав великим роздрібним мережам обов’язкові до розгляду рекомендації. Зокрема, їх надано мережам, що працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, AMIK, Shell, Socar, UPG, БРСМ, Avantage-7 і Glusco.

Регулятор рекомендував цим мережам АЗС вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на зріджені вуглеводневі гази (ЗВГ), високооктанові бензини і дизельне пальне на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку і відповідав об’єктивній ситуації на ринку.

«Аналізу АМКУ встановив, що в січні-березні 2021 року курс долара США до гривні знизився на 2,8%, середні ціни великого опту на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, дизпальне – на 9,4%. Водночас, середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, на дизельне пальне – на 12,93%, на автогаз – на 21,15%. При цьому з 12 березня європейські котирування на дизельне пальне і високооктанові бензини почали знижуватися. А рівень роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС продовжував зростати», — вказали у регуляторі.

В АМКУ зазначають, як показує досвід, вітчизняні оператори роздрібної реалізації пального швидко реагують на збільшення європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні європейських котирувань на нафтопродукти такого швидкого “зворотного” процесу не відбувається.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: РовесникNews