Тернопільська Катедра на фото 1925 року

09.03.2021 16:15   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Новинам Тернопільщини пощастило відшукати раритетні фото 1925 року на яких можемо побачити, який вигляд мала в ті часи костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, більш відоміший як Катедра сьогодні.

Храм збудований на розі міських валів. Дослідник історії міста Ізидор Кордуба вказував на існування урядового інвентарю 1652 року, до якого внесли українську православну Марійську церкву. Вона стояла на цьому ж місці, була суттєво пошкоджена після татарських нападів. Однак дідич, коронний гетьман Юзеф Потоцький, заборонив її реставрувати, натомість на її місці заснував у 1749 році римо-католицький костел разом з монастирем, які віддали в духовну опіку 12-м польським ченцям-домініканцям.

Завершили будівництво у 1779 році.

Перша назва - костел святого Вінcента Феррера.

Споруда збудована з тесаного каменю в стилі бароко, оздоблена різьбою та кам'яними фігурами.

Храм було зруйновано у 1944 році, в роки Другої світової війни, і відновлено у 1957 році.

У 1989 році храм переданий Українській греко-католицькій церкві, отримав статус собору.

Куполи веж костелу мають певні аналогії з куполами веж костелу у Влодаві та дзвіниці при костелі Святого Хреста в Турині. Схожу структуру фасаду має костел єзуїтів Франківська (нині собор Святого Воскресіння).

Завдяки цим фото можемо побачити, яким костел був до руйнування.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null
 
null

Джерело фото: Інститут мистецтв Польської академії наук.

Тетяна Яцечко-Блаженко


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі