Андрій Шараскін б’є на сполох: під час війни Україна почала закуповувати електроенергію в країни-агресора (Відео)

Фінансування ворожої держави вітчизняні чиновники виправдовують зменшенням необхідних мінімальних гарантованих запасів вугілля на складах.

03.02.2021 11:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Галина Кіт

З початку 2021 року Україна імпортує електроенергію з Білорусі та країни-агресора Російської Федерації. Відповідальні особи називають такий стан речей вимушеним технічним кроком. Вони пояснюють, що ця ситуація склалася через зменшення необхідних мінімальних гарантованих запасів вугілля на складах. Водночас чиновники замовчують інформацію про те, які причини імпорту з ворожої держави і що потрібно зробити, аби уникнути такого розвитку подій у майбутньому. Немає даних і про те, скільки коштів Україна сплачує сусідам-окупантам, розміру збитків для української енергосистеми.

Народний депутат Андрій Шараскін звертає увагу суспільства, громадськості, а також колег-народних обранців на щонайменше три негативних наслідки для України через вкрай необдумане й нелогічне рішення чиновників. По-перше, українці фактично фінансують сусідню країну-агресора. По-друге, енергогенеруючі компанії спіткають суттєві фінансові втрати. Окрім цього, через імпорт електроенергії з Росії та Білорусі в України можуть погіршитися взаємовідносини з урядами країн Балтії та Європейського Союзу.

На жаль, керівництво України називає загрозливу ситуацію вимушеними закупівлями і навіть благом, яке дозволяє боротися з монополізацією ринку та зростанням цін на електроенергію. Проте, на думку Андрія Шараскіна, така постановка питання є абсолютно неприйнятною. Адже давно відомо про енергетичну компоненту гібридної агресії проти України.

«Ми розуміємо, що країна-агресор зробить все, щоб завдати удару по енергетичних галузях країни. Тому пропонуємо наступне: на законодавчому рівні потрібно прийняти рішення про заборону імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі, щоб на майбутнє таких ситуацій навіть не виникало. Верховна Рада нарешті має зайняти свою проактивну позицію у цьому питанні», — стверджує народний депутат і учасник бойових дій на Донбасі.

Окрім цього, вважає Шараскін, варто законодавчо закріпити відповідальність осіб —керівників енергетичних підприємств і галузей, діяльність або бездіяльність яких призвела до закупівлі електроенергії у ворожої країни. Також Андрій Шараскін закликає подбати про пріоритетну експлуатацію енергоблоків атомних електростанцій в базовому режимі. Їх мусять використовувати на 100% потужності, адже це наразі найдешевший вид енергії. Зрештою, цей чинник дозволить впливати на зниження вартості електроенергії. До того ж такий крок буде значним внеском в декарбонізацію вітчизняної енергосистеми.

«Коефіцієнт використання встановленої потужності енергоблоків АЕС у минулому році знизився на АЕС України майже до 60% (в той час, як у державах з передовою ядерною енергетикою коефіцієнт перевищує 90%). Тобто, фактичне виробництво електроенергії значно менше, ніж встановлена потужність наших енергоблоків, — наголошує Андрій Шараскін. — І саме цей коефіцієнт – є реальним KPI успішності експлуатації енергоблоків, а не перевиконання формальних планів щодо виробництва електроенергії. Потрібно тверезо дивитися на речі та використовувати наявні ресурси України задля забезпечення енергетичної безпеки».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі