В Україні триває передача майна в ОТГ

22.01.2021 07:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Загалом по країні вже 79% об’єктів громади готові взяти на свій баланс. Це 20 352 об’єкти з 25 274, що потребують передачі у власність територіальних громад.

Йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші. Взявши на свій баланс ці об’єкти, територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету.
Тернопільщина має один з найвищих показників передачі об’єктів. Загалом у власність громад передано 94% об’єктів.

- Ми не перший місяць працюємо над чим питанням. Важливо, щоб об’єкти були не тільки передані, а й збережені, як і колективи. Ці установи надають освітні, культурні, медичні, соціальні та адміністративні послуги, без яких громадам не обійтися. Вони необхідні для забезпечення життєдіяльності, тому ОТГ мають бути зацікавлені в утриманні таких установ, - зазначив голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Голова ОДА зазначив, що наразі районам вдається знайти розуміння з громадами. Щодо об’єктів, доля яких поки не визначена, продовжується робота.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі