7 кроків до індивідуального опалення у Тернополі

19.01.2021 11:43   Джерело: Тернопільська міська рада
Опубліковано : Оксана Горобець

Уже впродовж декількох років мешканці багатоквартирних будинків у Тернополі мають змогу відключити свою квартиру від системи централізованого опалення і гарячого водопостачання та встановити систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання).

Проте, зробити це можна лише у разі, якщо не менше 50% квартир і нежитлових приміщень у будинку уже відокремлена від централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Та вже з 2019 року у тернополян з’явилася альтернатива - перейти із системи централізованого теплопостачання та постачання гарячої води на індивідуальне опалення можна не лише окремою квартирою, а й цілим будинком. Для цього необхідно зібрати 100% підписів власників квартир.

«15 багатоповерхівок уже від’єдналися від систем централізованого опалення і гарячого водопостачання цілим будинком та успішно користуються індивідуальним опаленням, - пояснив міський голова Сергій Надал. – Наразі міською радою розроблено чіткий алгоритм дій для тернополян, котрі бажають відмовитися від централізованого теплопостачання та перейти цілим будинком на систему автономного опалення».

7 кроків до індивідуального опалення у Тернополі

 
1.  Провести збори та оформити протокол

Рішення зборів вважається прийнятим, якщо за нього проголосували 100% власників приміщень у будинку.

2.  Подати протокол та заяву у ЦНАП в м. Тернополі.

Заява довільної форми із зазначенням причини відключення, а також інформація про намір влаштувати у будинку систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), протокол загальних зборів співвласників будинку подається уповноваженою зборами особою у ЦНАП в м. Тернополі.

3.  Прийняття рішення міжвідомчою комісією

Міжвідомча комісія розглядає отримані документи, рішення оформляється протоколом та має рекомендаційний характер.  Комісія приймає рішення щодо відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП та надає пропозиції щодо типу системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), яку можна встановити в будівлі після відключення.

4.  Отримання технічних умов на від’єднання від централізованого опалення
Заява з копією рішення виконавчого комітету подається уповноваженою співвласниками особою до теплопостачальної організації.


5.  Отримання технічних умов на облаштування індивідуального опалення

Постачальником послуги індивідуального опалення може бути газо- або електропостачальна організація.


6.  Виготовлення проєкту та виконання робіт, від
єднання від системи централізованого опалення

Проєкт виконує ліцензована організація. Проєктом передбачено роботи, які необхідно виконати для від’єднання від мереж централізованого опалення. Роботи виконують ліцензовані організації. Для відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, власник (співвласники) забезпечує розроблення проєкту відключення будівлі від ЦО та/або ГВП, який має відповідати вимогам чинних державних будівельних норм та правил, і проєкту системи індивідуального чи автономного теплопостачання будівлі, який розробляється з урахуванням схеми теплопостачання населеного пункту та має відповідати вимогам чинних державних будівельних норм та правил. Від’єднання будинку від мереж централізованого опалення здійснюється в міжопалювальний період, але не пізніше ніж 01 вересня. Витрати, пов’язані з відключенням від ЦО та/або ГВП, здійснюються за рахунок власника (співвласників) та інших коштів, не заборонених Законом України .


7. Вітаємо! У вас індивідуальне опалення  

Після виконання робіт з відключення будівлі від ЦО та/або ГВП складається акт про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від зовнішніх інженерних систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання)/постачання гарячої води. Абонентам припиняється нарахування за послуги. 

null
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Тернопільська міська рада