Культура спілкування – важлива навичка для кожного з нас

18.01.2021 10:43   Джерело: Тернопільська липа
Опубліковано : Новини Тернопілля

Упродовж грудня 2020 року студенти 35 вищих освітніх закладів України мали можливість познайомитися з тематичним випуском журналу «Тобі про культуру спілкування». Як зрозуміти іншу людину, знаходити спільну мову з оточуючими, чому виникають конфлікти між людьми, у чому сила і підказка у побудові успішних стосунків такої науки, як соціоніка?

Якими є неймовірні студентські традиції, свята та взагалі, нове, відірване від батьків самостійне життя в гуртожитку?

Як будувати стосунки з батьками, друзями та коханими?

Усі ці питання піднімаються у журналі.

Головними героями інтерв’ю випуску стали фіналістка проекту «Голос Країни», співачка Іванка Червінська та Народний артист України, бандурист Роман Гриньків. Вони поділилися своїм досвідом у тому, як саме принципи культури спілкування допомагають їм у творчому розвитку, спілкуванні з колегами та розширюють аудиторію прихильників їх творчості.

Про те, як спілкування впливає на розвиток цілого інструментального жанру Роман Гриньків розповідає так: «Ми довго обмежувалися лише професійним колом і виходило, що у нас виробився свій академічно-народний жанр, в якому ми вже варилися, як у «власному соці». Це відокремлювало певну кількість слухачів від нашого мистецтва, формуючи групу шанувальників, які сприймали бандуру лише як вузький музичний жанр.

А коли почали спілкуватися з іншими музикантами, композиторами, обмінюватися творчими ідеями, то стали грати джаз, сучасну музику, імпровізувати з іншими музичними формами і в такий спосіб урізноманітнили бандурне мистецтво. В результаті дуже швидко воно стало прогресувати. Тобто, спілкування дуже активно впливає на розвиток конкретної професійної сфери.»

Для співачки Іванки Червінської справжність у спілкуванні означає вміння цінувати такі прості і водночас складні речі: «Для мене справжнє спілкування базується на довірі, відвертості, вмінні співпереживати. Адже можна порозумітись навіть тоді, коли в людей ставлення до певних речей зовсім різні, але є прагнення зрозуміти один одного.»

Зазначимо, що проект було реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Підготувала Олена Лайко.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Тернопільська липа