На Волині зняли відео про відомого польського письменника

17.01.2021 12:33   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

15 січня, на ютуб-каналі проєкту Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» з’явилось відео під назвою «Польський поет-бунтар із козацькою кров'ю Юзеф Лободовський». У відео розмові про Ю. Лободовського беруть участь Світлана Кравченко, професор та авторка книги про Ю. Лободовського, Тетяна Яцечко-Блаженко, історик, журналіст та Бернард Новак, польський письменник, видавець і головний редактор видавництва «Тест».

Відео підготовлене за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та Українського культурного фонду.

null

Автори відео в коментарі написали такі слова: «Юзефа Лободовського називали пророком, бунтарем і поборником україно-польської співпраці. Люблінські молоді поети називали себе «ватагою отамана Лободи», в Рівному він полонив серце Зузанни Ґінчанки, в Луцьку - не побоявся відстояти честь перед самим воєводою, в Мадриді – розповідав на радіо про польську і українську літератури, аж поки станцію не заборонили.

Його вважають тим, хто випередив свій час, мав свої індивідуальні візії взаємин двох народів і відстоював ідею порозуміння. Лободовський вважається представником української школи в польській літературі. Письменник був щиро переконаний, що в його жилах тече козацька кров, тому в Любліні навіть була когорта молодих поетів, яких називали "ватагою отамана Лободи", тобто Юзефа Лободовського. У 1937-1938 році він мешкав та працював у Луцьку, тож історія життя та творчості Юзефа Лободовського стає для нас ще цікавішою».

null

Над відео працювали: автори проєкту: Елла Яцута, Катерина Бодня та Анна Луцюк, режисерка: Юлія Яцун, оператори: Дмитро Помяновський, Варвара Федорук, графічний дизайн: Вікторія Дикобраз.

Варто сказати, що у 2019 році побачила світ книга «Юзеф Лободовський – митець, мислитель, бунтар та українофіл. Життя і творчість». Її авторкою є Світлана Кравченко, доктор наук із соціальних комунікацій та професор Волинського національного університету імені Лесі Українки. Книга розповідає про долю та творчість Юзефа Лободовського, польського письменника, поета, перекладача і публіциста.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі