В Тернопільській ОДА знайшли спільну мову з підприємцями

14.01.2021 07:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Під час засідання робочої групи, яке відбулося сьогодні в Тернопільській ОДА, представники бізнесу краю представили свої напрацювання. Кожну пропозицію розглянули окремо та пропонували різні варіанти можливості їх впровадження.

Серед основних пропозицій підприємців були: заморозити кредити та відсотки по кредитах, компенсувати суми рахунків по комунальних платежах, компенсувати матеріальні витрати за кожен місяць вимушеного карантину у сумі 30 тисяч тощо

«Нові карантинні обмеження триватимуть впродовж двох тижнів. Тобто матеріальна компенсація за цей час, яку просять підприємці, становить 15 тисяч гривень. Відтак уже майже 12 тисяч осіб отримали грошову допомогу у розмірі 8000 гривень», - каже заступник Віктор Устенко.

Самі ж підприємці погодились із твердженням, що сума виплат повинна залежати від доходів та сплачених податків. Адже у кожного доходи та витрати різні.

Як зазначає підприємиця Вікторія Остапівна, не лише держава повинна захищати інтереси підприємців, а й самі люди повинні працювати чесно та дотримуватися встановлених вимог.

«Я хочу працювати у рамках закону. Для цього мені потрібно чітко знати вимоги. Оскільки це є не типова ситуація. Тому просимо, аби на рівні держави зробили так, щоб карантинні норми виконували усі», - каже Вікторі Остапівна. - Також усім підприємцям необхідно бути свідомими, адже у кожного з нас є знайомі, які, на жаль, не побороли коронавірус. Перед хворобою ми всі рівні».

Своєю чергою перший заступник голови ОДА Ігор Дем’янчук додав, що постанова про карантинні обмеження була прийнята ще 9 грудня минулого року. Тому підприємці мали час, щоб підготуватися і не закупляти товар, який не зможуть реалізувати. Є звичайно винятки із ситуації. Зокрема підприємці, які займаються вирощуванням рослин. Тому деякі втрати можливо спробувати компенсувати у рамках державних програм.

«Нинішній карантин розроблявся на основі карантину вихідного дня, який дав серйозне зниження заражень. Уряд дозволив всім працювати впродовж свят, усі підприємці мали можливість заробити. Усі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров’я і світовий досвід показують, що після свят обов’язково настає зростання заражень, тому зараз впровадження суворіших норм карантину є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи. Підприємців завчасно попереджали про обмеження, тому в них був час, щоб підготуватися», - каже Ігор Дем’янчук.

Відтак у результаті засідання було сформовано перелік пропозицій та заходів. Усі представників ініціативної групи погодили, що багато пропозицій необхідно доопрацювати.

«Свої пропозиції та прохання ми представили керівництву області. Звичайно ж усі вони потребують доопрацювання. Тому згодом необхідно залучити ще додаткових фахівців, які зможуть сформувати наші пропозиції у законодавчому полі», - каже Ярослава Процик заступниця голови ГО «Підприємці Галичини».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі