Представники влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, жителі міста вшанували пам`ять Степана Бандери

02.01.2021 13:43   Джерело: Тернопільська ОДА
Опубліковано : Новини Тернопілля

1 січня виповнилося 112 років з дня народження українського політичного діяча Степана Бандери. Пам`ять відомого українського націоналіста, очільника ОУН та борця  за українську незалежність вшанували у Тернополі.

Представники влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, жителі міста взяли участь у вічі біля пам’ятника Степанові Бандері. Після спільної молитви поклали квіти поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

«Cьогодні зібралися тут всі, хто має переконання, що Україна має бути українською. Степан Бандера казав: «Той, хто між свободою і хлібом обирає хліб, той не матиме ані свободи, ані хліба». І ці слова не менш  актуальні в наш час. Він є  і завжди буде залишатись уособленням такої боротьби, боротьби, коли ти не прикриваєшся національними ідеями, а навпаки — прикриваєш її, коли ти віддаєш найцінніше і не знаєш, що може бути в майбутньому. Степан Бандера усе, що мав віддав за ідею, страждав і боровся за неї. Він твердив, що з більшовизмом потрібно боротись до останнього подиху. Ми віримо, що нація наша відроджується. Ми сьогодні можемо сміло назвати Степана Бандеру Героєм, будьмо горді, що ми під його прапором йдемо до нашої мети»,  - зазначив заступник голови обласної державної Віктор Устенко.

За вагомий внесок у встановлення та збереження національної пам’яті, дослідження та популяризацію історії національно-визвольних змагань українського народу, патріотичне виховання молоді та з нагоди 112-ї річниці від дня народження Голови Проводу ОУН Степана Бандери нагороджено медаллю «За службу Україні» Віктор Устенко нагородив голову відокремленого підрозділу громадської організації “Об'єднання Українських Націоналістів (державників)” у Тернопільській області Петра Атаманчука. Цінним подарунком обласної державної адміністрації нагороджено  виконувача обов’язків голови регіональної комісії з реабілітації у Тернопільській області Олександра Голуба та заступника голови громадської організації ,,Правозахисна організація дітей, репресованих тоталітарним режимом” Марію Мацук.

Грамотою обласної державної адміністрації нагороджено дослідника історії ОУН і УПА, публіциста, заступника директора комунальної установи “Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини” Сергія Волянюка.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків грамотою обласної державної адміністрації нагороджено члена громадської спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля», учасник а бойових дій Сергія Башту.

Нагадаємо, Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів в греко-католицькій родині. На той час Прикарпаття було частиною Австро-Угорської імперії. У вересні 1928 Степан закінчує гімназію та переїжджає до Львова отримувати освіту. Під час навчання він зацікавився українським націоналістичним рухом.

В 1929 році Степан Бандера вступив в Організацію Українських Націоналістів (ОУН), де посідає різні посади. В 1933 він отримав звання Крайового Провідника ОУН на західно-українських землях.

Під керівництвом Бандери ОУН вчиняє кілька політичних вбивств проти польської окупаційної влади. У 1936 році Бандеру засудили до довічного ув’язнення за належність до ОУН і організацію вбивств, але з падінням Польщі у війні з Німеччиною в 1939 році він вийшов на волю.

У 1940 році очолив новий орган ОУН Революційний Провід, чиєю метою стає боротьба за незалежність. Після початку війни Степан хотів змусити Гітлера визнати українську державу, проте був ув'язнений. В 1944 він був визволений гітлерівцями і продовжив свою діяльність в ОУН.

У 1954 разом з родиною переїжджає в Мюнхен. В 1959 році він був вбитий радянським агентом КДБ Богданом Сташинським.

20 січня 2010 року отримав посмертне звання Героя України від Віктора Ющенка. За нагородою вийшов онук Степана. Указ був скасований Януковичем.

null

 

null

 

null

 

null

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Тернопільська ОДА  

Коментарі