На Тернопільщині змінять підхід до харчування школярів

20.12.2020 11:13   Джерело: Тернопільська ОДА
Опубліковано : Оксана Горобець

У навчальних закладах Тернопільської області розпочали виконувати методичні  рекомендації по впровадженні здорового харчування.  На сьогоднішній час працює велика команда щодо змін меню у закладах загальної середньої освіти. Про це повідомила начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

Рекомендації щодо зміни меню будуть наданні у всі навчальні заклади освіти.

«Тернопільська облдержадміністрація сприяє покращенню матеріальної бази для того, щоб  наші діти отримували збалансоване і корисне харчування. Але разом з цим хочу зазначити, що Держспоживслужба перевірятиме якість продуктів харчування у школах на всій території Тернопільської області. Згідно з програмою, яка буде прийнята на рівні області, а саме: «Якісне харчування для дітей Тернопільщини», - зазначила начальник управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

Вперше на законодавчому рівні буде врегульовано питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами. Якщо вони підтверджені довідкою сімейного лікаря чи педіатра, то власник закладу повинен організувати харчування з врахування рекомендацій лікаря щодо виключення або заміни певних харчових продуктів.

Нагадаємо, що затверджено новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Документ набуває чинності з 1 січня 2021 року.  Відтак новим санітарним регламентом запроваджується принцип здорового та збалансованого харчування, а саме: визначається перелік продуктів харчування, які забороняється продавати в шкільних буфетах та автоматах (стоп для чипсів, снеків, сухариків, попкорну, газованих напоїв тощо); заборонено до закупівлі, реалізації та пропонування дітям технологічно оброблених м'ясних та рибних страв (ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів тощо), солодких газованих напоїв, енергетичних напоїв та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів; обмежується добова кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів; забезпечується харчування учнів з особливими дієтичними потребами, у тому числі з не перенесення глютену та лактози;  і чітко визначено якими мають бути бутерброди в школі; дозволяється постачання до шкіл готової кулінарної продукції операторами ринку харчових продуктів.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Тернопільська ОДА