Місто Бучач на столітніх фото

14.12.2020 12:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Вже не вперше знаходимо в мережі Інтернет столітні фото із міста Бучач на Тернопільщині. Усі кадри датуються періодом Першої світової війни, а саме 1915-1916 роками.

Окрім того додаємо спогади про Бучач тих часів. Їх вдалось розшукати в мемуарах солдата Російської армії Йосипа Ільїна. Ось як він описав тоді побачене місто: «Травень 1915 р. Прийшов сюди о п'ятій годині, зробивши перехід в тридцять п'ять верст. Дуже симпатичне містечко, все потопає в зелені, під'їжджаєш до нього через село, яке на горі, а внизу біля підніжжя раптом несподівано з темного провалу-тунелю виривається залізничне полотно. Місто внизу виблискує своїми костелами і дахами будинків. Надзвичайно мальовничі руїни замку Потоцького на горі над містом. Вранці знімав види міста і мальовничі руїни замку, зруйнованого турками, здається, на початку XVI ст. Завтра їду в Чортків, де ночую, а звідти в Заліщики».

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело: www.archivinformationssystem.at


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews