У Кременці посадовець міграційної служби підробляв закордонні паспорти

17.11.2020 21:13   Джерело: Номер один
Опубліковано : Новини Тернопілля

Вироком Кременецького районного суду порушника у погонах засуджено за службову підробку та несанкціоновані зміни інформації, що вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру, та оштрафовано на 17 тис. грн. А простіше кажучи, головний спеціаліст одного з районних відділів управління Державної міграційної служби (надалі — ДМС) в області встиг видати один паспорт для виїзду за кордон і готував ще один документ, але був затриманий правоохоронцями.

Слідчі встановили, що в середині літа минулого року до управління ДМС звернувся місцевий житель із проханням виготовити закордонний паспорт. При цьому подав паспорт громадянина України. Однак при внесенні його даних до Реєстру персональних даних спеціаліст зі здивуванням побачив, що така особа вже зверталася до Державної міграційної служби, була зареєстрована в Єдиному державному демографічному реєстрі з присвоєнням унікального номера та отримала закордонний біометричний паспорт. От тільки одне «але»: новоспечений клієнт зовсім не був схожий на свого двійника – чоловіка з фотографії, зробленої 3 роки тому.

Утім це не зупинило головного спеціаліста. Проігнорувавши всі посадові інструкції, він сформував заяву-анкету для внесення інформації до Реєстру нібито у зв’язку з оформленням другого закордонного паспорта, що також був би дійсний.

Та коли він спробував відцифрувати відбитки пальців клієнта, це йому не вдалося, про що посадовець зробив відмітку в заяві-анкеті та склав відповідний акт.

Варто наголосити, що порушник у погонах чомусь також не зумів узяти відбитків пальців ще в одного клієнта, котрий звернувся того ж дня і також із чужим паспортом.

І вдруге горе-спеціаліст проігнорував той факт, що під час ідентифікації особи було виявлено суттєві розбіжності. Перш за все, що звертається одна людина, фото якої вклеєне у пред’явленому паспорті, а на світлині у картці форми 1, що зберігалась у Реєстрі, зовсім інша. Замість того, щоби надіслати запит за місцем реєстрації чоловіка (у Запорізьку область) та з’ясувати все про особу заявника або звернутися до інших державних реєстрів та інформаційних баз, співробітник міграційної служби оформив заяву-анкету, і місяць потому самозванець отримав біометричний закордонний паспорт.

На щастя, злочинну діяльність правопорушника на цьому зупинили. Проти нього було порушено кримінальне провадження за двома статтями: ч.1 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) та за ч.1 ст. 362 КК України (несанкціоновані зміни інформації, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах чи комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) та, як вже зазначалося, вироком суду визнано винним й оштрафовано на 17 тис. грн.

От тільки лишається загадкою, чи не був небезпечним злочинцем двійник із новенькою біометрією?

Марина Криниця


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Номер один  

Коментарі