Намісник Почаївської Лаври намагається приховати своє молдовське походження?

16.10.2020 22:13   Джерело: За Збручем
Опубліковано : Новини Тернопілля

Попри проросійську пропаганду священиків УПЦ МП і колаборацію з окупаційною владою Криму і Донбасу, владики Московського Патріархату на Західній Україні все ж намагаються створити собі «українське» реноме.

Мало хто зауважив, що стаття у «Вікіпедії» про очільника Почаївської лаври митрополита Почаївського Володимира розповідає, що владика-намісник є етнічним молдованином, бо і народився у прикордонному селі Молодія Чернівецької області, яке у давнину тривалий час було під владою Молдови, та й вільно володіє молдовською мовою, що демонстрував на камеру.

Ба більше, ім’я у владики не зовсім українське – «Віорел» (щоправда, окремі дослідники відносять його до плодів періоду комунізму і вважають похідним від слів «Владимир – Ильич – Октябрьская – РЕволюция – Ленин).

Ще менше людей, напевне, зауважили, що до публікації було внесено правку, якою згадку про неукраїнське походження архієрея було вилучено.

Сумніватись у тому, що корективи здійснили на прохання самого намісника Лаври не доводиться. Адже зміни до статті про митрополита Володимира вніс користувач з нік-неймом «Webskipper777», яким послуговується розробник і адміністратор офіційного Інтернет-сайту Почаївської Лаври. Ним виявився Євген Ільченко, веб-дизайнер із міста Сніжне, що з 2014 року під контролем самопроголошеної «ДНР».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: За Збручем