Тернопільщина: Тиждень освіти для дорослих

18.09.2020 10:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Олена Мудра

З 11 вересня стартував щорічний Тиждень освіти для дорослих. Проходить він більш ніж у 50 країнах світу під егідою ЮНЕСКО. Ця міжнародна ініціатива закликає присвятити час своєму професійному та особистісному саморозвитку. У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю вже охоплено до 40-50% дорослого населення.

Служба зайнятості Тернопільщини також надає ряд послуг з професійного навчання дорослого населення.

Сьогодні стажер, завтра – кваліфікований працівник

Для задоволення потреб 492 роботодавців області у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва за 8 місяців 2020 року за направленнями Тернопільської обласної служби зайнятості 778 краян стажувалися на конкретних робочих місцях (серед них 11 учасників АТО, 2 переселенці, 20 осіб з інвалідністю). Навчання здійснювалось за 170 професіями та спеціальностями. Завершили стажування 718 краян.

Найбільше підвищували кваліфікацію трактористи-машиністи с/г виробництва, продавці, водії, кухарі, слюсарі, кравці, медсестри, менеджери.

Тернополяни можуть навчатися у сучасних центрах професійно-технічної освіти ДСЗУ

На сьогодні в системі державної служби зайнятості діють 11 центрів професійно-технічної освіти, де жителі Тернопільщини можуть здобути фах та підвищити кваліфікацію за більш як 300-ми напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Це спеціалізовані заклади освіти європейського рівня для навчання дорослого населення, які здійснюють курсове та індивідуальне навчання, у тому числі дистанційно; мають потужну сучасну матеріально-технічну базу з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. У разі потреби, є місця для комфортного проживання на час навчання.

Так, у січні-серпні 2020 року в Рівненському, Львівському, Івано-Франківському ЦПТО пройшли навчання 373 краян, з яких 2 – демобілізовані учасники АТО та 12 осіб з інвалідністю. У зв’язку із карантинними заходами 24 безробітних навчалися онлайн з проходженням практики на місцевих підприємствах. Вони здобували професії: оператор котельні, перукар, продавець продовольчих товарів, швачка; проходили курси з дотримання вимог виробничої санітарії, гігієни та охорони праці на підприємствах, у тому числі в умовах карантину; вчилися основам підприємництва. 335 - завершили навчання, з них 95,2 % працевлаштовані.

Також діють безкоштовні платформи онлайн курсів: «Дія. Цифрова освіта», Освітній портал Державної служби зайнятості, Prometheus, Coursera, Lingva skills.

До 30 вересня 2020 року безробітним з Тернопільщини доступні 3800 безкоштовних онлайн-курсів на платформі Coursera

Coursera пропонує онлайн-навчання від кращих університетів світу. 808 безробітних, зареєстрований у Тернопільській обласній службі зайнятості, вже отримав доступ до курсів. З них 94 – вже завершили навчання на одному чи кількох курсах та отримали загалом 130 сертифікатів.

Навчання на платформі безкоштовне. Але якщо слухач хоче отримати сертифікат за результатами навчання на обраному курсі, то за нього він має заплатити майже 40 доларів. Проте, зареєстровані безробітні можуть його отримати безкоштовно! Зарахування слухачів буде здійснюватися до 30 вересня 2020 року. Навчання має бути завершене до 31 грудня 2020 року. 

Якщо Ви зацікавилися можливістю навчання, зверніться у місцевий підрозділ Тернопільської обласної служби зайнятості.

«Нові знання – нові можливості, - каже Василь Олещук. – Тож прагніть до вдосконалення своїх знань і умінь, опановуйте щось нове, будьте конкурентоспроможними і сучасними! Навчайтеся і рухайтеся вперед!


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі