На Тернопільщині з'явилася нова туристична локація — єврейське кладовище

14.09.2020 20:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Анастасія Флейтута

У Залізцях, що на Тернопільщині, облаштували єврейське кладовище. Для інсталяції використали стародавні надгробки, які були демонтовані зі сходів поліклініки.

«Завдяки сприянню єврейської організації Олей Цадикім ישראל מאיר גבאי було завершено інсталяцію виявлених надгробних плит на давньому єврейському кладовищі. Завдяки залученню спеціалістки з юдаїки Тетяна Федорів вдалось перекласти написи на поховальних плитах, що допомогло у їх подальшому встановленні! Зокрема, виявлено дві могильні плити родичів: вчителя Сімхи Ґінбурґа і його сина Авраама. Тепер ці два надгробки як і колись стоять поруч, пліч-о-пліч. В результаті проведених робіт, окрім впорядкованої території єврейського кладовища, містечко Залізці тепер матиме ще одну туристичну локацію», - зазначає Василь Ільчишин.

Нагадаємо, що цьогоріч у селі Залізці Зборівського району, під час виконання ремонтних робіт, знайшли старовинні єврейські надгробні плити. Старовинні надгробки єврейського кладовища багато років використовувалися як поріг туалету та сходи до місцевої поліклініки.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі