Дорожники на крок ближче до будівництва обходу Тернополя

25 серпня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проєкт «Транспортний зв’язок в Україні – Фаза І») між Україною та Європейським інвестиційним банком». Це рішення дає «зелене світло» на реалізацію проєкту будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль (північно-східна ділянка) та транспортної розв’язки.

Нагадаємо, йдеться про нову дорогу І технічної категорії з 4 смугами руху та транспортної розв’язки у різних рівнях на перетині автомобільних доріг М-19 Доманове – Ковель –– Чернівці – Тереблече (км 315+629) та північно-східної ділянки обходу м. Тернопіль. Фінансує будівництво Європейський інвестиційний банк. Це перший грант ЄС на розвиток українських доріг.

Північно-східна ділянка обходу Тернополя  дозволить звільнити місто від транзитного транспорту, суттєво покращить екологічну ситуацію і безпеку руху в обласному центрі.

Що вже зробили?

  • Крок перший: 19 вересня 2018 року Європейський інвестиційний банк схвалив виділення кредитної лінії в EUR50 млн, щоб допомогти "Укрзалізниці" і "Укравтодору" ліквідувати вузькі місця в європейських транспортних мережах. Згідно з документом, мова йде про проекти малої транспортної інфраструктури обсягом EUR20 млн.
  • Крок другий: 17 грудня 2018 року у Брюсселі представники Укравтодору, Міністерства інфраструктури України та Європейського інвестиційного банку підписали  Угоду на фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль (північно-східна ділянка).
  • Крок третій: Служба автомобільних доріг у Тернопільській області розробила проєкти будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль та транспортної розв’язки.

Для реалізації проєктів будівництва Служба дослідила три важливих аспекти:

  1. Екологію – отримала висновок з оцінки впливу на довкілля № 7-03/12-2019312987/1 від 06.08.2019;
  2. Археологію – отримала звіт про археологічні вишукування (розвідки), розроблений Науково-дослідним центром «Рятівна археологічна служба «Інституту археології НАН України» у 2018 році, висновок Управління культури Тернопільської ОДА №01-203/04-49/01 від 20.03.2020;
  3. Думку громади – отримала звіт про громадське планової діяльності №7-03/12-2019312987/2 від 06.08.2019 (у межах проведення оцінки впливу на довкілля), лист Міністерства екології України №7/2244-19 від 10.04.2019 про відсутність зауважень і пропозицій громадськості щодо планової діяльності;

Останній крок перед реалізацією проєкту будівництва, ратифікацію Фінансової угоди, Верховна Рада України зробила учора

Що далі?

Наступний етап для реалізації будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль та транспортної розв’язки – оголошення до кінця 2020 року Укравтодором міжнародних тендерів на умовах ЄІБ на будівництво обох об’єктів.

За попереднім прогнозом, стартує будівництво у 2021 році.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Служба автомобільних доріг Тернопільської області