Чи варто заробітчанам з Тернопільщини сподіватись на пенсію від держави

05.08.2020 12:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

На Тернопільщині, як і в Україні загалом, останніми роками спостерігається тенденція пошуку кращої долі закордоном. Та чи всім заробітчанам врахується праця закордоном в пенсійний стаж?

Практично в кожній тернопільській родині є той, хто працює чи працював закордоном. Це не дивно, бо важко реалізувати себе у нашій державі, вважає 28-річний тернополянин Михайло Зарічний, який поїхав на роботу на меблеву фабрику у місто Таллін, що у Естонії, пише 20 хвилин.

 - Звичайно важко залишати рідний дім, - розповідає Михайло, - мені вибір дався нелегко. Найбільше переживали батьки, які не хотіли мене відпускати. Та й за стаж мені не раз нагадували, мовляв з тими новими змінами у пенсійному законодавстві без страхового стажу я залишусь без пенсії.

Чоловік каже, що він не планує залишатися за кордоном все життя, а все-таки планує повернутись в Україну. Проте не впевнений, чи ті роки, які він пропрацює закордоном, будуть враховуватись в страховий стаж в Україні і відповідно сумнівається, яка з країн в кінцевому випадку буде нараховувати йому пенсію.

 - Я оформлений офіційно, проте не знаю, чи слід мені розраховувати на те, що Естонія буде виплачувати мені якісь кошти по досягненню пенсійного віку. З іншої сторони - я вже досить тривалий час працюю закордоном і не знаю чи ці роки будуть враховані як страховий стаж українською стороною, - каже співрозмовник.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews