Партія «Республіканська платформа» - ровесниця важливого історичного документа

16.07.2020 14:53   Джерело: TeNews
Опубліковано : Галина Кіт

Сьогодні, 16 липня, українці відзначають тридцяту річницю ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Прийняття документа пришвидшило боротьбу за розбудову незалежної держави.

Декларації про державний суверенітет України. Державотворчий акт складався з 10 розділів, в яких детально окреслювались основи державного, політичного та економічного ладу України.

Декларація про державний суверенітет визначила республіканську форму правління, визначила суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

null

Реалізувати прагнення громадян було б складніше, якби не з’їзд Української Гельсінської спілки у Києві 29-30 квітня 1990 року. Там було зареєстроване нове об’єднання громадян - перетворення Гельсінської спілки в Українську республіканську партію (тепер «Республіканська платформа»). Про це зазначив очільник «Республіканської платформи» на Тернопільщині Руслан Кулик.

- Новостворена партія засудила комуністичну ідеологію, висловилася за націоналізацію власності КПРС в Україні. Головною програмною метою нової партії, на відміну від інших, проголошувалося створення Української незалежної соборної держави», - каже Руслан Кулик. - Партія «Республіканська платформа» - ровесниця важливого історичного документа доклала чималих зусиль задля досягнення цих важливих цілей.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі