Треба пояснювати, а не нав’язувати, – Тарас Савчук про уроки християнської етики

Опубліковано:
23 Червня, 2020

«Республіканська платформа» закликає Міністерство освіти України не виключати з навчальної програми предмети духовно-морального спрямування.

Так, на думку тернопільського підприємця і громадського діяча Тараса Савчука, курси світоглядного характеру, як-от “Основи християнської етики”, “Християнська етика в українській культурі”, “Основи сім’ї”, є відповіддю на виховні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством.

Громадський діяч зазначив, що впровадження в навчальні програми цих курсів було вимогою українського суспільства після здобуття Незалежності України та відходу від комуністично-атеїстичного світогляду в напрямку демократичних цінностей, щоб гідність і права людини не лише декларувалися, а й реалізувалися.

«Я підтримую думку колишнього глави Української греко-католицької церкви кардинала Любомир Гузара. Який в інтерв’ю висловив свою позицію, що уроки християнської етики мають бути історичним і культурологічним предметом, а не релігійним, оскільки бути християнином – вільний акт. Катехизація – це справа церкви, і відбуватися вона повинна в громадах, а не в школах – зазначив Тарас Савчук.

На думку республіканця, метою предмета не є силою зробити всіх учнів християнами. Мета – пояснити, як так сталося, що Україна є християнською державою. Це так само, як, наприклад, в Ірані, чи Туреччині дітям у школі пояснюється, чому їхня країна є мусульманською. Викладання предмета має відбуватися без нав’язування християнства.

Тому «Республіканська платформа» Тернопільщини за викладання християнської етики в школах України!

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #республіканська платформа, #тарас савчук, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги

ТОП новини тернопільщини: