У Тернополі в одному з будинків оселилися соколи

03.06.2020 12:43   Джерело: обласТь
Опубліковано : Новини Тернопілля

У Тернополі оселилися боривітри – це птахи з родини соколових.

Ареал боривітра звичайного охоплює Європу, Азію, Північну та Середню Африку.

В Україні є звичайним гніздовим, перелітним і зимуючим (на півдні) птахом.

Як повідомляє Суспільне, помітила їх у будинку по вулиці “Над яром” тернополянка Людмила Павлова. Спочатку жінка думала, що це пара голубів, але коли роздивалася птахів у бінокль, то виявилося, що це боривітри звичайні.

Ці соколи невеликі. Завбільшки, як сорока. Полюючи, виглядають здобич із зручного місця, або невисоко облітають місцевість. Часто боривітер «зависає» в повітрі, тріпочучи крилами.

Ці птахи, як і всі соколи, мають чудовий зір та вправно полюють. Але свійська та інша птиця їх не цікавить. Подробиці у відео від Суспільного.

 

Редакції “обласТь” тернополянин Валерій Чоботар, який захоплюється орнітологією,  розповів, що боривітри живуть в обласному центрі не лише в цьому мікрорайоні. У дощову погоду їм важко полювати. Тому іноді в таку пору, сильніші пташенята боривітра можуть викидати з гнізда слабших. Цікаво, що ці птахи, попри те, що не будують своїх гнізд, ніколи не виганяють з них інших пташок. Займають лише покинуті. Їхня особливість – “зависання” в польоті.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: обласТь  

Коментарі