В Україні більше не випускатимуть 10-гривневу банкноту

30.05.2020 16:13   Джерело: Діло
Опубліковано : Новини Тернопілля
В Україні 3 червня Національний банк випустить в обіг нову монету номіналом 10 гривень.

Згодом нові гроші повністю займуть місце існуючих банкнот. Головна причина: паперові купюри швидко зношуються, їх доводиться часто заменівать, монети же служать в рази довше.

У НБУ підрахували, що після того, як всі дрібні гроші замінять на монети, держава зможе заощадити 1 млрд грн! Якщо купюра в 10 грн зношується за один-два роки, то монета такого ж самого еквіваленту може служити в десятки разів довше – 20-25 років. Про це пише Обозреватель.

Отже, 3 червня регулятор випустить в обіг п’ять мільйонів монет номіналом в 10 грн. З цього ж дня всі торгові мережі, магазини і т.д. зобов’язані приймати нову “дрібницю”.

“З 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в НБУ і видавати їх своїм клієнтам. Національний банк подбав про максимальну зручність обміну – громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на оборотні монети цього номіналу”, – заявлено в звіті регулятора.

Обмінювати 10-гривневі купюри не потрібно. Ними можна розраховуватися необмежену кількість часу. Але нові банкноти такого номіналу випускати не будуть, тому з часом вони повністю вийдуть з обігу.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Діло