Освітянам розповіли про процедури укладання строкових трудових договорів

05.05.2020 08:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Сергій Волохатий

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували методичні матеріали щодо  процедури укладання строкових трудових договорів з керівниками та працівниками закладів середньої освіти. Днями за підтримки Тернопільського регіонального офісу U-LEAD  була проведена онлайн-консультація для 20 представників громад області саме з кадрових питань.

Актуальною виявилася тема консультації радника з питань децентралізації та місцевого самоврядування Михайла Лисиканича, яка стосувалася основних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту», алгоритму укладення строкових трудових договорів із керівниками закладів повної загальної середньої освіти та змісту строкових трудових договорів.

 «Нам вдалося детально розглянути  процедуру та алгоритмам укладання строкових трудових договорів з керівниками освітніх закладів та працівниками, які отримують пенсію за віком. Учасники зустрічі через новизну описаного закону не мають достатнього досвіду у вирішенні багатьох кадрових питань. Ми обговорили низку проблемних питань та розглянули чимало конкретних прикладів, з якими постійно стикають освітяни в організаційній роботі», – коментує Михайло Лисиканич.

При укладені строкових договорів органи місцевого самоврядування повинні керуватися затвердженим алгоритмом. У першу чергу засновник (місцева рада) має уповноважити орган управління освітою, якщо він є юридичною особою або сільського, селищного, міського голову чи його заступника, або керівника органу управління освітою на укладання (припинення) строкових договорів з керівниками закладів загальної середньої освіти. Уповноважений орган чи особа не пізніше ніж за два місяці до підписання строкового договору має видати наказ про попередження керівників щодо припинення безстрокових трудових договорів та одночасного укладення з ними строкових трудових договорів без проведення конкурсу. 

Після цього необхідно ознайомити (під підпис) керівників, що зазначені, зі змістом наказу. В умовах карантину це можна зробити при безпосередньому виконанні керівником своїх посадових обов’язків; після попередньої домовленості, передати керівникові за місцем його проживання наказ для ознайомлення та підписання; цінним листом з описом вкладення.

Наступний етап – отримати письмову згоду керівників на укладення  строкового трудового договору. Якщо вказані особи до 30 червня 2020 р не нададуть заяву про свою згоду на продовження трудових відносин на умовах строкових трудових договорів, їх має бути звільнено згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

У разі отримання від працівника письмової згоди на укладення строкового трудового договору до визначеного у наказі терміну, з ним має бути припинено трудові відносини на умовах безстрокового трудового договору з одночасним  укладення з ним строкового трудового договору (контракту) на 6 років, а для керівників, які отримують пенсію за віком - строком на 1 рік  без проведення конкурсу.

Процедура укладення строкових трудових договорів з педагогічними працівниками має схожу процедуру.

Також в ході консультації представникам громад були надані практичні рекомендації та поради щодо підвищення ефективності управління освітою в ОТГ. Акцентувалася увага на важливості напрацювання ефективної освітньої мережі.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами – членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі