Олена Мудра

Олена Мудра

журналіст, автор програми "Телевітамінки", керівник гуртка анімації ТОКЦТТШУМ

Програма Польща-Білорусь-Україна виділила 3 млн. євро на боротьбу з COVID-19

01.05.2020 19:43   Джерело: TeNews
Автор : Олена Мудра

Програма PBU-2014-2020, що діє на прикордонні трьох країн Польщі, Білорусі і України, надає додаткову підтримку у рамках протидії Covid-19. Програма транскордонного співробітництва (ТКС) фінансується Європейським Союзом та надасть додатково  3 млн. євро на фінансування проєктів ТКС у сфері охорони здоров’я, щоб підтримати їх у боротьбі із спалахом Covid-19.

Коментує Олена Зубрицька, старший експерт Представництва Програми Польща-Білорусь-Україна: "Спільний моніторинговий комітет Програми схвалив виділення додаткових коштів для 12 проектів (7 PL-BY, 4 PL-UA, 1 PL-BY-UA), серед яких лікарні та центри соціального обслуговування, які зможуть придбати додаткове обладнання або запровадити нові види медичних послуг для кращого реагування на ситуацію (при цьому не припиняючи реалізацію запланованих заходів проекту). 30 організацій-партнерів, які зараз співпрацюють у рамках 12 проєктів у сфері охорони здоров’я, вже отримали майже  24 млн. євро фінансування ЄС на підтримку лікарень, служб швидкої допомоги та інших установ, розташованих на прикордонні.  Ці кошти  спрямовані на діяльність у сфері епідеміологічної безпеки, охорони здоров'я матері та дитини, боротьбу з онкологічними захворюваннями, інтенсивну терапію та багато інших потреб. Додаткові 3 млн. євро підвищать ефективність роботи медичного персоналу, дозволять придбати нове обладнання, провести нові тести на коронавірус та дадуть можливість співпрацювати через кордони дистанційно." 

Список проєктів які реалізуються у межах Програми PBU-2014-2020:

1. PBU1/0041/16 "Покращення епідеміологічної безпеки на польсько-білоруському прикордонні, ГБ: Регіональна спеціалізована лікарня у Бялій Подляскій (PL).

2. PBU1/0067/16 Використання запису для обліку спостереження – транскордонне співробітництво регіональних лікарень в Седльцях і Мінську для охорони здоров'я матері і дитини, ГБ: Мазовецька воєводська лікарня у Седльцях (PL).

3. PBU1/0142/16 На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України, ГБ: Томашівський повіт (PL).

4. PBU1/0266/16 Поліпшення транскордонної охорони здоров'я в області онкологічної урології у регіоні Білостока та Гродно, ГБ: Незалежний державний центр охорони здоров’я Воєводська інтегрована лікарня ім. Єнджея Снядецького в Білостоці (PL).

5. PBU1/0268/16 Поліпшення транскордонної охорони здоров'я в області серцево-судинних захворювань та інтенсивної терапії у районі Білостока та Мінська, ГБ: Незалежний державний центр охорони здоров’я Воєводська інтегрована лікарня ім. Єнджея Снядецького в Білостоці (PL).

6. PBU1/0326/16 Модель медичної програми боротьби з остеопорозом на польсько-білоруському прикордонні, ГБ: Воєводська лікарня імені др.Людвіка Ридігера в Сувалках (PL).

7. PBU1/0358/16 Підвищення рівня доступу до медичних послуг у містах Кросно та Ужгород, ГБ: Ґміна Кросно (PL).

8. PBU1/0376/16 Спільна ініціатива Мазовецької спеціалізованої лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії, ГБ: Мазовецька спеціалізована лікарня ім. Юзефа Псарського в Остроленці (PL).

9. PBU1/0668/16 Спільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні, ГБ: Бещадський повіт (PL).

10. PBU1/0766/16 Вільний доступ до медичних послуг в транскордонному регіоні, ГБ: Медична установа "Брестська дитяча обласна лікарня» (BY).

11. PBU1/0063/16 Розвиток транскордонного співробітництва в наданні допомоги людям з аутизмом в польсько-білоруському прикордонні., ГБ: Асоціація допомоги дітям та молоді з аутизмом та дітям і молоді з пов'язаними розладами «Спільний світ» (PL).

12. PBU1/0217/16 Прикордоння рівних можливостей, ГБ: Асоціація для дітей з інвалідністю «Крок за кроком» (PL).

Представництво Програми Польща-Білорусь-Україна, м. Львів, вул. Тиктора 5, Тел. 0322 61 02 59


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі