Золотий Потік на міжвоєнних фото

10.04.2020 20:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Сьогодні маємо цікаву знахідку ретро світлин першої половини ХХ ст. Кадри стосуються селища Золотий Потік, яке знаходиться в Бучацькому районі Тернопільської області. Населений пункт знаходиться за 24 км від Бучача, на півдні Тернопільської області.

На першому фото можемо побачити браму Золотопотіцького замку — пам'ятку архітектури національного значення, фортифікаційний комплекс XVI-XVII ст. Фундаторкою замку є Марія Амалія Могилянка. Замок було зведено коштом брацлавського воєводи Стефана Потоцького та його дружини Марії Амалії Могилянки-Потоцької на рубежі XVI-XVII ст. В 1676 році замок захопили і зруйнували турецько-татарське військо під проводом бейлербея Дамаску Ібраґіма-паші «Шейтана». Замок був спалений, найбільш зруйновані були наріжні та в'їзна вежі. Пізніше замок був відбудований, це сталось на початку XVIII століття.

На другому фото можемо побачити домініканський костел. Видно, що на фото домальовані обриси будівель. Можливо це зробив фотограф, чим хотів фото зробити кращим.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null
В’їздна брама до замку.

 

null
Домініканський костел.

Джерело фото: szukajwarchiwach.gov.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі