Селяни із Більче-Золоте на фото ХІХ століття

29.03.2020 16:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Пропонуємо нашим читачам переглянути світлини ХІХ століття, які нам вдалось розшукати. На кадрах можна побачити мешканців села Більче-Золоте. Це учасники місцевого сільського хору. Фото датуються 1894 роком. Усі ці кадри частини однієї великої світлини із львівського фотосалону «Марія».

Селяни із Більче-Золоте приїхала, ймовірно, виступати на Галицькій крайовій виставці у Львові. Цей захід тривав з 5 червня до 10 жовтня 1894 року на верхній терасі Стрийського парку у Львові.

Виставка була присвячена 100-річчю Повстання під проводом Тадеуша Костюшка, яке святкували у 1894 році. Вона стала однією з найбільших і наймасовіших подій в історії Львова, а також одним із головних містоутворюючих чинників кінця XIX століття.

Експозиція Виставки охоплювала всі галузі тодішнього господарства Галичини. У ній взяли участь як місцеві, так і закордонні учасники. Головним опікуном Виставки був сам імператор Франц Йосиф I. Організаційний комітет очолював князь Адам Станіслав Сапега.

За 139 днів роботи виставки, 100 з яких були дощовими, її відвідало 1 146 329 осіб. Інколи наплив людей був таким великим, що, окрім касирів, до продажу квитків залучали і дирекцію Виставки.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://polona.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  Загрузка...