Як забезпечити легальну зайнятість та створення нових робочих місць на Тернопільщині - говорили у Будинку праці

19.02.2020 21:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Олена Мудра

У Тернопільському обласному центрі зайнятості зустрілися соціальні партнери на ринку праці, аби обговорити тему «Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Легальна зайнятість – впевненість у завтрашньому дні».

«Однією із головних проблем ринку праці України є значні обсяги «тіньової» економіки, які згубно впливають на ситуацію в сфері зайнятості та економіки. Виплата зарплати «в конвертах» позбавляє громадян належного соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи та прирікає на мізерну пенсію у майбутньому, є певні ризики і для роботодавців, - звернулася до присутніх заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська. - Служба зайнятості Тернопільщини також вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості.

Вакансії, які є у базі служби зайнятості – офіційні. У січні 2020 року майже 1,4 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості області про 3,4 тисячі вакансій. За сприяння служби зайнятості протягом січня було працевлаштовано півтори тисячі осіб.

На 1 лютого цього року були актуальними 1260 вакансій».

Вона також зауважила, що легальному працевлаштуванню сприяють й активні програми зайнятості. Так, 115 осіб мали заробіток, працюючи на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Після завершення цих робіт 13 осіб працевлаштовані на постійні робочі місця.

Популяризуючи підприємництво, фахівці служби зайнятості організовують відповідні семінари та навчання, безробітним, які склали та успішно захистили бізнес-плани, виплачується одноразово допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Минулоріч це дало можливість 43-м краянам відкрити власний бізнес.

Разом з тим, проводимо ряд відповідних інформаційно-консультаційних заходів для безробітних та шукачів роботи, у т.ч. виїзних в ОТГ; фахівці служби беруть активну участь в комісіях та групах з легалізації зайнятості.

Цікавою для учасників семінару була інформація про те, що заохочуючи роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць і працевлаштування на ці місця певних категорій безробітних - CЗ компенсує фактичні витрати на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Так, з травня 2013 року 1960 роботодавців Тернопільщини отримали таку компенсацію за працевлаштування 2840 безробітних, з них 1346 – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. З початку п.р. за умови компенсації роботодавцям витрат ЄСВ працевлаштовано вже 21 безробітного.

Компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи. Чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації!

Також, з 2015 року 38 роботодавців отримали компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів 41 безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб.

«Звичайно ж системна робота з легалізації зайнятості може проводитись лише у співпраці з нашими соціальними партнерами: Держпраці, облдержадміністрацією, податковою інспекцією, Пенсійним фондом, роботодавцями», - зауважила Олександра Островська.

Про відповідальність бізнесу за порушення трудового законодавства розповів начальник відділу управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський.

Про кредити за державною програмою 5-7-9% поінформувала начальник відділу мікрокредитування АТ «Ощадбанк» в Тернопільській області Ольга Ревич. Вона повідомила, що за кожного нового працівника позичальник (роботодавець) отримує знижку 0,5%, при цьому компенсаційна ставка не може бути нижче 5%.

Заступник начальника відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Віра Шимончик зупинилась на нових вимогах до страхового стажу для права виходу на пенсію, можливостях самостійно зареєструватися на ВЕБ порталі Пенсійного фонду, аби контролювати свій страховий стаж.

Начальник відділу з питань праці та організаційної роботи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Скалько зупинився на державних програмах підтримки роботодавців, які працюють «прозоро», а директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Ірина Хондогій – на послугах Центру, у тому числі й щодо трудових відносин.

Про переваги легального працевлаштування працівників з числа безробітних на нові робочі місця з виплатою службою зайнятості компенсацій єдиного соціального внеску розповіли роботодавці, які також взяли участь у заході - керівник ТОВ "НК КОМПАНІЯ "ПРОФІ-ЦЕНТР" Ольга Гевко та приватний підприємець Сергій Савчишин. Вони також висловили власні думки щодо трудових відносин у правовому полі, особливостей майбутнього пенсійного забезпечення.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  Загрузка...