Вручено Всеукраїнську літературно-мистецьку премію імені Братів Лепких

24.01.2020 09:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Святкові урочистості цієї події відбулись в актовій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Участь у церемонії нагородження взяли  голова Громадської ради з відзначення Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких письменник Богдан Мельничук, незмінний меценат з нашого краю, громадсько-політичний діяч, підприємець  – Михайло Ратушняк.

Новими лавреатами стали народний артист України, професор В’ячеслав Хім’як, художник Степан Мамчур, науковець і краєзнавець Олександр Панченко (м. Лохвиця Полтавської області), літераторка Василина Вовчанська. Вручення премії за доброю традицією відбулося в день Соборності України – 22 січня 2020 року. Лавреатів привітали друзі та колеги. Директор музею Степан Костюк, заслужений журналіст України Михайло Ониськів, член НСПУ Володимир Кравчук, народний артист України Олег Мосійчук, доцент кафедри театрального мистецтва ТНПУ Людмила Ванюга зі студентами, співак аматор Тарас Бутенко, письменниця Леся Любарська, громадський діяч, краєзнавець Михайло Тимошик. Окремо хочу сказати про тепле і щире вітальне слово делегації з Бережан, яка, як завжди, була на висоті: директорка обласного комунального музею Богдана Лепкого в Бережанах Ірина Ухман, вчена секретарка ДІАЗу Надія Волинець, переможниця конкурсу читців творів Богдана і Левка Лепких, який організовують музей спільно із міським та районним відділами освіти – Христинка Андрусишин, солістка народного аматорського хору «Просвіта» Лілія Слободна. Справжньою окрасою події став виступ хору «Золоті журавки» під керівництвом незрівнянної і чарівної Людмили Червінської.

До слова. Премія заснована 1991року редакцією журналу «Тернопіль».  Певний час (через відсутність коштів) премію не вручали. Стараннями ініціативної групи у складі Богдана Хаварівського, Романа Півторака, Михайла Ониськіва та інших у грудні 2008 року премію було відновлено. Значок (автор — заслужений художник України Євген Удін), диплом, посвідчення, грошова винагорода (розмір установлюється щорічно).

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Фото: Валентина Семеняк


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews